فدارسیون فوتبال روسیه از تامین امنیت بالای ورزشگاه های این کشور و همچنین محل تردد هواداران و توریست ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، با نزدیک شدن به روزهای آغاز جام جهانی فوتبال 2018 روسیه، بحث امنیت محل های برگزاری مسابقات مطرح می شود.

در همین رابطه روسیه اعلام کرده است زیرساخت‌های ایجاد شده در مسکو انتظارهای امنیتی این رقابت‌ها را در بالاترین سطح ممکن برآورده می‌کند. ایستگاه‌های مترو، ورزشگاه‌ها و ایستگاه‌های اتوبوس مسکو مطابق استانداردهای امنیتی مطلوب برای میزبانی از جام جهانی 2018 فوتبال تاکنون مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.

در ورزشگاه‌های لوژنیکی و اسپارتاک به‌عنوان میزبان‌های دیدارهای جام جهانی 2018 فوتبال طیف وسیعی از تجهیزات فنی، مهندسی و غربالگری نصب شده است. انتظارهای امنیتی ورزشگاه‌های تمرینی زسکا و استروگینو نیز مطابق استانداردهاست. تمامی ایستگاه‌های متروی مسکو مجهز به تجهیزات کنترلی شده‌اند و هم‌اکنون کار صدور کارت شناسایی افسران امنیتی آغاز شده است. ایستگاه‌های مهم بین‌المللی اتوبوس مسکو نیز با اعلام دپارتمان امنیت و مبارزه با فساد مسکو تحت‌ پوشش‌های امنیتی قرار گرفته‌اند. همچنین تمامی زیرساخت‌های حمل‌ونقل شهری مسکو مجهز به سیستم نظارت تصویری و آلارم‌های ضدسرقت شده‌اند و کنترل‌ها نیز مجهز به سیستم کنترل تصویری و دسترسی‌های محلی، آشکارسازهای بخار، سم و مواد منفجره هستند.

مسکو میزبان 12 بازی از جام جهانی 2018 فوتبال خواهد بود. در ورزشگاه لوژنیکی مسکو 14 ژوئن (24 خرداد) بازی افتتاحیه میان تیم‌های ملی روسیه و عربستان سعودی برگزار می‌شود. این ورزشگاه همچنین میزبان دیدارهای مرحله گروهی میان تیم‌های ملی آلمان با مکزیک، پرتغال با مراکش، دانمارک با فرانسه، یک بازی از مرحله یک هشتم نهایی، یک بازی از مرحله نیمه نهایی و فینال خواهد بود.

در ورزشگاه اسپارتاک مسکو نیز دیدارهای مرحله گروهی میان تیم‌های ملی آرژانتین با ایسلند، لهستان با سنگال، بلژیک با تونس، صربستان با برزیل و یک بازی از مرحله یک هشتم نهایی برگزار می‌شوند.

روسیه برای نخستین بار در تاریخ جام‌های جهانی فوتبال میزبانی این رقابت‌ها را در روزهای 24 خرداد تا 24 تیر ماه سال جاری بر عهده خواهد داشت. ایران در گروه B این رقابت‌ها با پرتغال، اسپانیا و مراکش همگروه است.