آلبانی با غلبه بر رومانی اولین پیروزی خود در یورو کسب کرد و موجبات حذف زرد پوشان را فراهم آورد.

به گزارش خبرگزاری موج:

در چارچوب مرحله گروهی یورو ۲۰۱۶ در گروه A از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه در ورزشگاه المپیک لیون به قضاوت کرالوویچ از صربستان، رومانی و آلبانی به مصاف هم رفتند. در نهایت این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود آلبانی به پایان رسید. گل آلبانی در دقیقه ۴۴ توسط سادیکو به ثمر رسید. داور بازی به میجن باشا از آلبانی و الکساندر متل از رومانی کارت زرد نشان داد. در آغاز بازی رومانی مالک توپ و میدان بود و آلبانی بی انگیزه نشان می داد. در دقیقه ۷ شوت روی پای استانکو با مشت دروازه بان حریف مواجه شد. در دقیقه ۱۳ شوت از راه دور البیک هم با فاصله کمی از کنار دروازه آلبانی به بیرون رفت. در ادامه آلبانی در دقیقه ۲۲ روی یک ضد حمله در موقعیت صددرصد گل قرار گرفت که لینجانی دروازه خالی رومانی را ندید و توپ را از بالای دروازه به بیرون فرستاد. در دقیقه ۳۴ شماره ۹ آلبانی موقعیت مناسبی را به دست آورد که واکنش تاتاروشتنو مانع رسیدن توپ به تور دروازه شد. در دقیقه ۴۴ آلبانی که بهتر بازی می کرد توسط سادیکو به گل رسید تا به مکان سوم صعود کند و نیمه اول با برتری آلبانی خاتمه یابد.

با آغاز نیمه دوم آلبانی با نفرات بیشتری در دفاع متمرکز شد و سعی در حفظ نتیجه داشت و در نقطه مقابل رومانی با ارسال از جناحین عزم دروازه حریف را داشت. در دقیقه ۵۵ آلبیک مهاجم نوک رومانی به دلیل مصدومیت شدید از بازی خارج شد و جای خود را به گابریل تورخه داد. در دقیقه ۵۹ آرماندو سادیکو زننده گل آلبانی از بازی خارج شد و جای خود را به بالاج داد. آلبانی که با ۸ نفر دفاع می‌کرد روزنه‌های عبور رومانی را بسته بود و به همین دلیل زرد پوشان با شوت از راه دور و ضربات ایستگاهی به دنبال رسیدن به گل تساوی بودند. در دقیقه ۷۵ ضربه مهاجم رومانی به تیر دروازه آلبانی برخورد کرد تا بهترین موقعیت زرد پوشان در نیمه دوم هدر برود.

در ادامه رومانی ۲ بار دیگر پشت محوطه جریمه صاحب ضربه ایستگاهی شد که به دیوار دفاعی آلبانی برخورد کرد تا اولین پیروزی آلبانی در یورو با حذف رومانی همراه شود. در نهایت آلبانی با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسید. در این گروه فرانسه ۷ امتیازی شد و سوئیس با ۵ امتیاز دوم و آلبانی با ۳ امتیاز در مکان سوم و رومانی با یک امتیاز در انتهای جدول ایستاد.