تیم ملی فوتبال ایران روز پنج‌شنبه نخستین بازی خود در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ را مقابل تیم ملی قطر برگزار می‌کند، دیداری که بازگشت هیجان به فوتبال ملی ایران خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج، روز پنج‌شنبه ۱۱ شهریور، مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در قاره آسیا در دو گروهAوBبا حضور ۱۲ تیم به صورت رسمی آغاز می‌شود و تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران که پس از انجام قرعه‌کشی این مرحله در فروردین ماه برنامه‌ریزی‌های خود را برای حضور قدرتمند انجام داده بود، بالاخره در این روز و در ساعت ۲۱ در ورزشگاه آزادی از تیم‌ ‌ملی قطر پذیرایی می‌کند.

پس از لغو اردوی شاگردان کارلوس کی‌روش در اتریش و ارمنستان که قرار بود در تیر ماه برگزار شود، تیم‌ ‌ملی از روز بیست و سوم مرداد ماه راهی اردوی ایتالیا شد و دو بازی دوستانه را با دو تیم از سریBاین کشور برگزار کرد که به درخواست کادرفنی این بازی‌ها به دور از چشم رسانه‌ها برگزار شد. دلیل این کار، مخفی ماندن ترکیب و تاکتیک تیم‌ ‌ملی برای دیدار با قطر و چین بود.

از روز شنبه این هفته‌ هم تیم‌ ‌ملی اردوی خود را در تهران ادامه داد و روز دوشنبه معاون اول رییس جمهور، وزیر ورزش و جوانان و برخی از پیشکسوتان فوتبال ایران با حضور در تمرین تیم‌ ‌ملی این تیم را تشویق و باعثافزایش انگیزه بازیکنان شدند تا همه چیز - به گفته کارلوس کی‌روش - آماده پیروزی مقابل تیم‌ ‌ملی قطر باشد.

از طرفی «عنابی‌ها»(لقب تیم‌ ‌ملی قطر) در طول سه ماه گذشته به طور کامل در اردوی تدارکاتی به سر برده و چهار بازی مقابل تیم‌های مختلف انجام داده و با استفاده از ۱۸ بازیکن دو ملیتی، آماده دیدار با تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران است. قطری‌ها بیشتر از هر دور دیگری امیدوار به صعود به جام جهانی هستند تا قبل از میزبانی این رقابت‌ها حداقل یک بار این مسابقات را تجربه کرده باشند.

حضور هواداران در این دیدار نخستین خواسته کادرفنی تیم‌ ‌ملی بوده و کارلوس کی‌روش چندین بار از فوتبال دوستان درخواست کرده است تا تیم‌ ‌ملی را در این دیدار تنها نگذارند. او چند ماه پیش حضور تماشاگران در ورزشگاه را موجب برتری تیم ملی برابر قطر دانسته بود.

ملی‌پوشان فوتبال ایران پس از انجام نخستین بازی در روز پنج‌شنبه بلافاصله عازم چین خواهند شد تا در فاصله پنج روز دو بازی سخت و سنگین و البته سرنوشت ساز را برای صعود به جام جهانی برگزار کنند.

علاوه بر این دیدار، دو دیدار دیگر هم از این گروه و سه دیدار از گروهBبرگزار می‌شود که برنامه این بازی‌ها هم به این شرح است:

گروهA

کره جنوبی – چین، ساعت ۱۵:۳۰

ازبکستان – سوریه، ساعت۱۹:۳۰

ایران – قطر، ساعت ۲۱

گروهB

ژاپن – امارات، ساعت ۱۵

استرالیا – عراق، ساعت ۱۵

عربستان – تایلند، ساعت ۲۲