کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز بار دیگر بر موضع خود در مخالفت با دخالت دولت کویت در اداره یک فدراسیون عضو نهاد حاکم بر فوتبال آسیا تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از تارنمای رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا، ای اف سی تایید کرد که نهاد فوتبال تعیین شده از طرف دولت کویت، اساسنامه اصلاح شده این نهاد یا باشگاه های عضو آن را به رسمیت نمی شناسد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا(ای اف سی) نگرانی خود را از گزارش های مطرح شده مبنی بر تهدید دولت کویت در استفاده از پلیس برای کنترل مقر فدراسیون فوتبال کویت ابراز کرد. کنفدراسیون فوتبال آسیا، بر موضع خود در مورد دخالت دولت کویت، پایدار و محکم بوده است. این کنفدراسیون اعلام کرد؛ هر گونه دخالت دولت در اداره فدراسیون های عضو نقض اساسنامه فیفا و ای اف سی است. ای اف سی از موضع فیفا در تعلیق فعالیت فدراسیون فوتبال کویت حمایت می کند. کمیته اجرایی ای اف سی، در چندین موقعیت بر موضع خود مبنی بر مخالفت با دخالت دولت در اداره ورزش و به ویژه فوتبال تاکید کرده است. کمیته اجرایی ای اف سی در نشست های برگزار شده در دهلی نو، دوحه، کوالالامپور و مکزیکوسیتی اعلام کرد که هیچ توجیهی برای دخالت دولت در اداره فدراسیون های عضو وجود ندارد. همچنین تهدید کنترل دفتر مرکزی فدراسیون های عضو هیچ توجیهی ندارد. ای اف ی، اصلاحیه اساسنامه فدراسیون فوتبال کویت و اساسنامه باشگاه های عضو و هر گونه تغییری در مسئولان(شامل مسئولان منتخب) فدراسیون فوتبال کویت و باشگاههای عضو آن را به رسمیت نخواهد شناخت. همچنین به فدراسیون های عضو ای اف سی دستور داده شده است هیچ تماس یا ارتباطی با مقامات جدیدی که توسط دولت کویت منصوب شده اند، نداشته باشند.