«اولی اشتلیکه» سرمربی تیم ملی فوتبال کره جنوبی اعلام کرد که دیدار پیش روی تیمش برابر چین در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بازی آسانی نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج، تیم های ملی فوتبال چین و کره جنوبی که در گروه اول این مرحله از مسابقات با تیم ایران همگروه هستند، روز پنجشنبه ۱۱ شهریور در کره جنوبی به مصاف هم می روند.

سرمربی تیم ملی فوتبال کره جنوبی امروز سه شنبه در سخنانی خاطرنشان کرد که هیچ فرد و حتی بازیکنی نباید فکر کند که چین حریفی ساده است. او گفت که تیم ملی فوتبال کره جنوبی در یک مرحله بسیار حساسی برای ورود به جام جهانی قرار دارد و چین هم از حریفان سرسخت به حساب می آید. تیم ملی فوتبال کره جنوبی که بر اساس رده بندی فیفا در رده چهل و هشتم قرار دارد باید در ورزشگاه جام جهانی سئول در پایتخت به مصاف چین برود که در مکان هفتاد و هشتم این رده بندی ایستاده است و همیشه مسابقات دشواری در برابر کره برگزار کرده است. آنچه برای کره ای ها خرسند کننده و خوشبینانه است اینکه تیم ملی فوتبال این کشور در ۳۰ مسابقه ای که در گذشته در برابر تیم ملی فوتبال چین برگزار کرده فقط یک بار متحمل شکست شده است. با این وصف سر مربی تیم ملی فوتبال کره جنوبی تاکید دارد که فوتبال بازی لحظه ها است و به هیچ وجه نباید مسائل و رقابت های گذشته را در نظر داشت بلکه باید کوشید تا از سد تیم سختکوش چین گذشت. سرمربی آلمانی تیم ملی فوتبال کره جنوبی همچنین گفت که ما به دنبال آن هستیم که تیم ما برای نهمین بار متوالی به جام جهانی راه یابد و باید توجه داشت که رده بندی جدید فیفا نشان می دهد که تیم چین پیشرفت هایی داشته و خود را بالا کشیده است. «گائو هونگبو» سرمربی تیم ملی فوتبال چین اما خوشحال است که تیمش در شهر «شن یانگ» در شمال شرق این کشور تمرینات زیادی کرده است تا اولین رویارویی را با موفقیت پشت سر بگذارد و می داند که کره ای ها فقط سه روز وقت تمرین داشته اند. از سوی دیگر چین تلاش کرده است تا شهر شن یانگ را برای مسابقه های خود انتخاب کند که فاصله زیادی با کره جنوبی ندارد و در بازگشت این تیم برای رویارویی فوری با تیم ملی فوتبال ایران در همین شهر در تاریخ ۱۶ شهریور آماده خواهد شد. «اشتلیکه» آلمانی همچنین در کره جنوبی تحت انتقاد شدید است که به بازیکنان لیگ های فوتبال در داخل کشور کم توجهی نشان داده و بیشتر به دنبال بازیکنانی بوده است که در لیگ های خارجی بازی می کنند و البته خود سرمربی این انتقادها را تکذیب کرده است. وی برای اینکه تیمش بتواند دیداری تماشایی در برابر تیم ملی فوتبال چین داشته باشد اخیرا نیز به چین سفر کرد و از نزدیک برخی از مسابقات تیم های لیگ این کشور را تماشا و تجزیه و تحلیل کرده است. با اینکه این دیدار در شهر سئول، پایتخت کره جنوبی برگزار می شود اما «اشتلیکه» پیشتر نگرانی شدید خود را از حضور تماشاگران پرشور چینی در این شهر اعلام کرده بود. او با اعلام اینکه ممکن است نزدیک به ۳۰ هزار تماشاگر چینی در ورزشگاه حضور یابند، گفت: در صورت تحقق چنین وضعیتی ممکن است شمار این چینی ها حتی از تماشاگران کره ای هم بیشتر شود و این از لحاظ روانی کار را برای ملی پوشانش سخت می کند. در مراسم قرعه کشی مرحله آخر رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ در قاره آسیا که ۲۴ فروردین ماه جاری در کوالالامپور پایتخت مالزی برگزار شد، تیم ملی فوتبال کره جنوبی با تیم های ایران، ازبکستان، قطر، چین و سوریه در گروه اول قرار گرفت.