هر چند توافق فدراسیون فوتبال با آدیداس برای تهیه البسه تیم ملی قطعی است اما احتمال اینکه تیم ملی ایران در بازی قطر و چین نتواند البسه اصل آدیداس را برتن کند دور از ذهن نیست. به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال نیز قصد ندارد همکاری‌اش با جیووا را پایان دهد.

به گزارش خبرگزاری موج، بالاخره و پس از اعتراضات گسترده به کیفیت البسه شرکت محصولات ورزشی جیووا، فدراسیون فوتبال از تهیه پوشاک ورزشی آدیداس برای تیم ملی تا پایان سال ۹۵ خبر داد تا موضوع البسه تیم ملی بزرگسالان ایران وارد فاز جدیدی شود. سوالی که پس از این اتفاق برای فوتبالی‌ها مطرح شده، این است که سرنوشت قرارداد فدراسیون فوتبال با جیووا چه خواهد شد، چرا که قرارداد منعقد شده در دوران مدیریت علی کفاشیان کاملا مشخص و شفاف است و بر اساس هیچ کدام از بندهای آن فدراسیون فوتبال نمی‌تواند تا پایان مدت زمان قرارداد با برند دیگری وارد مذاکره شود، چه بسا که بخواهد پوشاک آن برند را هم به تن بازیکنان تیم ملی کند.

در حالی که انتظار می‌رفت مسئولان شرکت ایتالیایی واکنشی منفی نسبت به تغییر البسه تیم ملی داشته باشند، مدیر حوزه خاورمیانه این شرکت در گفت‌وگویی با ایسنا با رویکرد همراهی با تیم ملی به این موضوع ورود و تاکید کرد که که اگر تغییر لباس به موفقیت تیم ملی کمک می‌کند، آن‌ها هیچ شکایتی از فدراسیون ندارند و خسارات ناشی از این اتفاق را نیز مطالبه نخواهند کرد.

البته این اظهار نظر مسئولان جیووا بدون دلیل هم نیست، چرا که آن‌ها می‌دانند مطابق قرارداد هنوز هم می‌توانند با فدراسیون فوتبال ادامه همکاری داشته باشند و به جز پوشاک تیم ملی فوتبال بزرگسالان، البسه مورد نیاز سایر تیم‌های ملی زیر نظر فدراسیون فوتبال را تامین کنند و هم‌چنان به روابط حسنه خود با فدراسیون ایران ادامه دهند.

اما نکته دیگری در این میان وجود دارد که تا حدودی می‌تواند برای تیم ملی و لباس ملی‌پوشان مشکل‌ساز شود. فدراسیون فوتبال رسما اعلام کرده که لباس تیم ملی در بازی با قطر و چین جیووا نخواهد بود، ولی تا دیدار تیم ملی با قطر زمان کوتاهی باقی مانده و احتمال اینکه بتوان در این مدت کوتاه لباس اصل آدیداس را برای ملی‌پوشان تهیه و وارد کشور کرد بعید به نظر می‌رسد.

با توجه به هزینه بالای گمرکی ورود پوشاک خارجی به ایران و هم‌چنین زمان‌بر بودن تهیه نوع و طرح لباس یوزدار تیم ملی برای بازی با قطر و چین احتمال زیادی وجود دارد که لباس نهایی آدیداس برای تیم ملی به این دو دیدار نرسد اما حتما فدراسیون فوتبال برای این موضوع چاره‌ای اندیشیه کرده و اگر قرار باشد تیم ملی در برابر قطر و چین از این لباس استفاده نکند، لباس شایسته‌ای که کمتر از آدیداس نخواهد بود را ملی‌پوشان بر تن خواهند داشت، موضوعی که فدراسیون فوتبال نیز آنرا تایید کرده است.

واقعیت ماجرا این است که فدراسیون فوتبال برای تغییر لباس تیم ملی بزرگسالان عزمش را جزم کرده و حتی مذاکرات قطعی و نهایی را با آدیداس انجام داده و جیووا نیز تنها در موضوع تهیه پوشاک تیم‌های ملی غیر از تیم ملی بزرگسالان مردان با فدراسیون فوتبال هم‌چنان همکاری مشترک خواهد داشت.