تیم فوتبال بارسلونا در دیداری دشوار موفق شد در ورزشگاه «سن مامس» مقابل میزبان خود، اتلتیکوبیلبائو به برتری ارزشمند یک بر صفر دست یابد.

به گزارش خبرگزاری موج، بارسلونا که مدافع عنوان قهرمانی لالیگا محسوب می شود، یکشنبه شب در هفته دوم فصل جدید لیگ باشگاه های اسپانیا در حضور ۴۵ هزار تماشاگر ورزشگاه «سن مامس» که به جهنم ایالت باسک مشهور است مقابل اتلتیکو بیلبائو به برتری یک بر دست یافت.

«ایوان راکیتیچ» هافبک اهل کرواسی بارسلونا تنها گل این دیدار را در نیمه نخست و روی ارسال زیبای «آردا توران» به ثمر رساند. هرچند بازیکنان بیلبائو در نیمه دوم تلاش زیادی برای جبران نتیجه انجام دادند، اما بارسلونا با حفظ توپ و دفاع تیمی اجازه گلزنی میزبان را نداد. در اواخر این دیدار، «لوییس سوارز» مهاجم اروگوئه ای بارسلونا که فصل گذشته عنوان بهترین گلزن لالیگا را کسب کرده بود در دقیقه ۹۳ نتوانست دروازه خالی اتلتیکوبیلبائو را باز کند. بارسلونا با کسب این پیروزی ۶ امتیازی شد و در رتبه دوم جدول رده بندی قرار گرفت و بیلبائو نیز بدون امتیاز باقی ماند. در دیگر دیدار، لاس پالماس در خانه خود با ۵ بر یک از سد گرانادا گذشت تا با ۶ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به بارسلونا در صدر جدول رده بندی قرار بگیرد.