سرمربی تیم ملی فوتسال ایران گفت: در چارچوب جام جهانی ۲۰۱۶ در گروه سختی قرار گرفته ایم که تیم های قهرمان را در خود دارد اما برای صعود به مرحله بعدی تلاش می کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، جام جهانی فوتسال ۲۰۱۶ روز بیستم شهریور جاری در کشور کلمبیا آغاز می شود.

محمد ناظم الشریعه روز شنبه در جمع خبرنگاران در مشهد افزود: تیم ملی اسپانیا به عنوان قهرمان اروپا و تیم ملی مراکش به عنوان قهرمان قاره آفریقا در این گروه حضور دارند و تیم ملی آذربایجان نیز از چند بازیکن چندملیتی استفاده می کند، اینها باعثبه وجود آمدن یک گروه سخت و دشوار می شوند. وی گفت: اسپانیا تیم یک فوتسال دنیا است و فراتر از برزیل بازی می کند. سرمربی تیم ملی فوتسال افزود: با این وجود فوتسال در ذات ایرانیها نهفته و بازیکنان ما دارای استعدادهای بسیار زیادی هستند اما باید به شرایط تاکتیک پذیری حرکت کنیم، بر همین اساس نیز تیم ملی ایران در مسیر اروپایی بازی کردن حرکت می کند و تلاش می کنیم در بازیهای جام جهانی کلمبیا بهترین نتیجه را کسب کنیم. بر اساس آخرین رده بندی تیمهای ملی فوتسال جهان، اسپانیا در رده دوم ایستاده، ایران جایگاه پنجم را در اختیار پنجم و تیمهای آذربایجان و مراکش به ترتیب دهم و سی و چهارم هستند.

* دیدارهای تدارکاتی با ازبکستان وی همچنین ازبکستان را یک تیم بسیار منسجم در مسابقات آسیایی توصیف و بیان کرد: تفکراتی که در تیم ملی ازبکستان حاکم است می تواند به آماده سازی تیم ملی کشورمان کمک کند. تیم ملی فوتسال ایران روزهای هفتم و هشتم شهریور جاری در قالب دو دیدار تدارکاتی در مشهد به مصاف تیم ملی فوتسال ازبکستان می رود. وی ادامه داد: هرچند دوست نداشتیم دو بازی تدارکاتی در این زمان برگزار شود اما شرایط بگونه ای رقم خورد که مجبور شدیم در این زمان به میدان برویم. سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: نقاط ضعفی که در تیم ملی وجود داشت از بین رفته و سعی شده مسابقات مناسبی را برگزار کنیم هرچند نتوانستیم مسابقه تدارکاتی ارزشمندی را انجام دهیم اما وضعیت تیم ملی مناسب است. وی افزود: در بازیهای قبلی به دلیل مصدومیتها نتوانستیم از تمامی بازیکنان استفاده کنیم اما در بازی تدارکاتی شرایط تیم متفاوت است هرچند حسن زاده در این دو بازی نیز حضور ندارد. ناظم الشریعه ادامه داد: فقدان برنامه ریزی مناسب در لیگ فوتسال باعثشد نتوانیم بازی تدارکاتی مناسبی را با دیگر تیمهای بزرگ دنیا انجام دهیم. وی گفت: کفاشیان به عنوان فرد نخست فوتسال کشور می تواند بسیار تاثیرگذار باشد بر همین اساس باید از حضور وی به بهترین شکل ممکن استفاده کرد. سرمربی تیم ملی فوتسال افزود: اگر خرداد ماه لیگ فوتسال آغاز می شد یقینا می توانستیم با تیمهای بزرگ دنیا همچون ایتالیا بازی تدارکاتی انجام دهیم.