بازیکن یک سال اخیر فوتبال آلمان باور دارد پپ گواردیولا کمک زیادی به او در مسیر پیشرفت کرده است

به گزارش خبرگزاری موج، جروم بواتنگ اولین مدافعی است که بعد از سال ۱۹۹۷ و زمانی که یورگن کهلر افتخار‌آفرین شد، توانسته مقام بهترین بازیکن سال را به خود اختصاص دهد

وی باور دارد سهم بسزایی از این موفقیت را مدیون پپ گواردیولا، مربی ۳ فصل گذشته مونیخی‌ها و مسوول فنی منچسترسیتی است.

بواتنگ در گفت‌وگو با کیکر اظهار داشت: ‌ پپ باعثپیشرفت خیلی‌ چیزها در من شد. وقتی او را برای بار دوم دیدم، ‌ مرا به دفترش برد و ویدئو‌هایی را که مربوط به نبردهای تن به تن بودند، ‌ به من نشان داد. به من می‌گفت اینجوری نمی‌شود و باید بهتر کار کنم. من هم بسیار تعجب کردم. چون به خاطر همین مساله مورد نقد زیادی بودم. بعد جدی و حساس‌تر کارکردیم. در زمینه‌های تاکتیکی، ‌فنی و نبرد‌های تن به تن بهتر شدیم. همین موارد به من خیلی کمک کرد.

برای این بازیکن البته بیش از هرچیزی داشتن ارتباط کاری خوب اهمیت دارد. از این رو گمان نمی‌کند که با کارلو آنچلوتی، ‌ جانشین پپ دچار مشکل شود.

او اظهار داشت: برای من مهم است که بتوانم رفتار خوبی مقابل مربی‌ام داشته باشم. البته هر مربی فرق می‌کند. ‌ آنچه می‌تواند تاثیرگذار باشد، وقتی است که ارتباط کاری خوبی با مربی داشته باشید. همان چیزی که موقع حضور هاینکس داشتم. او مربی بود که تیپ پدرها را داشت. خیلی بازیکنش را زیر نظر داشت. گواردیولا متفاوت بود. اما اکثر بازیکنان با او خوب کار می‌کردند. برخی از مربیان بیشتر به بازیکن نزدیک می‌شوند. بقیه کمتر هستند. من با هر دو فرم کنار می‌آیم.

بواتنگ همچنین از حضور ماتس هوملس در بایرن و همکاری با وی خوشحال است. او اظهار داشت: او کاپیتان دورتموند بود. در آنجا همیشه مطرح بود. در تیم ملی همکاری ما همواره موثر بوده است. امیدوارم اینجا در مونیخ هم همین گونه باشد. او در هر حال یک برگ برنده برای بایرن است.