رئیس سازمان صدا و سیما در پیامی به مناسبت روز خبرنگار، با تجلیل از مقام خبرنگاران، آنان را راویانی صادق توصیف کرد که پرتلاش و بی‌وقفه در عرصه اطلاع‌رسانی گام برمی‌دارند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، «علی عسکری» در پیام خود جایگاه رفیع رسانه ملی را در عرصه اطلاع‌رسانی، مرهون تلاش خبرنگارانی دانسته است که در شبکه‌های ملی و بین‌المللی و در مقاطع حساس توانسته‌اند با جریان یک‌سویه رسانه‌های کشورهای سلطه‌گر، مقابله و حقایق را افشا کنند.

متن پیام رئیس سازمان صدا و سیما به مناسبت روز خبرنگار به شرح ذیل است:

«به نام خدا

" ن، والقلم و ما یسطرون "

۱۷مرداد، روز بزرگداشت راویان صادق جامعه، چشمان تیزبین و زبان‌های حقیقت‌جویی است که پرتلاش و بی‌وقفه در عرصه اطلاع‌رسانی گام برمی‌دارند. این روز، پاسداشت پرچمداران وادیِ قلم و آگاهی است؛ کسانی که به حرمت قلم، سعی در نگاشتن حقیقت دارند و برای دسترسی، تولید، توزیع و انتشار صحیح اطلاعات از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزند.

مجاهدان دلسوزی که وجدان بیدار جامعه و تصویرگر زمان خویش‌اند و به انحصارطلبان رسانه‌ای جهات ثابت کرده‌اند که صدای حق و حقیقت هیچگاه خاموش‌شدنی نیست.

بدون شک جایگاه رفیع فعلی رسانه ملی در عرصه اطلاع رسانی، مرهون تلاش خبرنگارانِ عزیزی است که در شبکه‌های ملی و بین‌المللی و در مقاطع حساس توانسته‌اند با جریان یک‌سویه رسانه‌های کشورهای سلطه‌گر، مقابله کرده و حقایق را افشا نمایند.

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار رسانه ملی، از درگاه حضرت حق برای تمامی طلایه‌داران عرصه خبر، سلامتی و توفیق تلاشی آگاهانه و سرشار از صداقت مسئلت دارم.»