لیلی افشار نوازنده و آهنگساز ایرانی ۱۵ و ۱۶ مرداد در فرهنگسرای نیاوران با اجرای قطعات فولکلور ایرانی و آذری روی صحنه می‌رود.

به گزارش خبرگزاری موج، این نوازنده ایرانی اولین زنی است که در دنیا موفق به دریافت درجه دکتری در رشته گیتار کلاسیک شده و اکنون در دانشگاه ممفیس آمریکا تدریس می کند. افشار هر سال در ایران کنسرت ها و مسترکلاس هایی را در شهرهای مختلف برای هنرجویان و نوازندگان گیتار کلاسیک برگزار می‌کند.

این نوازنده در کنسرت تازه اش قطعاتی از آهنگسازانی چون گرانادوس، ایزاک آلبنیز، یوهان سباستین باخ و بنیتو کنانیکو و همچنین قطعات فولکلور ایرانی و آذری را که برای گیتار کلاسیک تنظیم کرده، برای مخاطبان اجرا خواهد کرد.

افشار با بیان اینکه در این اجرا برای اولین بار درایران قطعه والس های شاعرانه ازگرانادوس آهنگساز سرشناس اسپانیایی اجرا خواهد کرد گفت: این قطعه دراصل برای پیانو تنظیم شده است ولی من برای گیتار آن را تنظیم کرده‌ام. دراین اجرا ۱۰ قطعه ایرانی، آذری و دو قطعه از آمریکای جنوبی با تنظیماتی که برای گیتار نوشته ام اجرا خواهد شد.

لیلی افشار که تور کنسرتش را اول مرداد از شهسوار آغاز کرده پس از اجرا در تهران به تبریز و اصفهان سفر کرده و به اجراهای خود پایان خواهد داد.