با حضور اعضای شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی هفته ملی کودک در سال ۹۵، «کودکان تشنه‌اند…» به عنوان شعار این هفته تعیین شد.

به گزارش خبرگزاری موج، «کودکان تشنه‌اند…» به عنوان شعار هفته‌ ملی کودک در سال ۱۳۹۵ تعیین شده است.

اعضای شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی هفته‌ ملی کودک در دومین نشست هم‌اندیشی برنامه‌های هفته‌ ملی و روز جهانی کودک علاوه بر تعیین شعار امسال، اسامی روزهای این هفته را نیز نام‌گذاری کردند.

برنامه‌های هفته‌ ملی کودک امسال با نگاه به آیین‌های دینی و مذهبی ماه محرم از روز ۱۵ تا ۲۱ مهر در سراسر کشور اجرا می‌شود.

بر اساس این گزارش روز ۱۵ مهر و در اولین روز این هفته با عنوان «خانواده و مهربانی در زندگی کودک امروز» و ۱۶ مهر روز «باورهای دینی و مسوولیت‌ اجتماعی در زندگی کودک امروز» نام‌گذاری شد.

هم‌چنین شورای برنامه‌ریزی هفته‌ ملی کودک برای روزهای ۱۷ تا ۲۱ مهر امسال به ترتیب اسامی «میراثفرهنگی و دوستی با طبیعت در زندگی کودک امروز»، «امنیت و سلامت در زندگی کودک امروز»، «دانش، آگاهی، کتاب و فضای مجازی در زندگی کودک امروز»، «گذشت و فداکاری در زندگی کودک امروز» و «شجاعت و سخاوت در زندگی کودک امروز» را انتخاب کرد.

در ابتدای این نشست محمدعلی شامانی مشاور مدیرعامل و دبیر کمیته‌ هماهنگی با سازمان‌ها و نهادها گفت: با انتصاب محسن حموله به مسئولیت دبیرخانه هفته‌ ملی کودک از سوی مدیرعامل کانون از این پس فعالیت این دبیرخانه گسترش می‌یابد و ارتباط‌های بیشتر و موثرتری با اعضای این شورا برای هرچه بهتر برگزار شدن این هفته برقرار خواهد شد.

همچنین در ادامه این نشست فیلم کوتاهی از فعالیت‌های کتاب‌خانه‌های سیار کانون به نمایش درآمد و علیرضا حاجیان‌زاده مدیرعامل کانون در توضیح آن گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حال حاضر ۹۴۲ مرکز فرهنگی‌هنری در سراسر کشور دارد که از این میان ۱۲۰ مرکز سیار روستایی و شهری است که خدمات فرهنگی‌هنری کانون را به کودکان روستایی و مناطق محروم حاشیه‌شهرها ارایه می‌کنند.

وی با اشاره به توسعه‌ این مراکز به عنوان یکی از سیاست‌های اصلی کانون افزود: هفته‌ ملی کودک فرصت مناسبی برای هم‌افزایی میان سازمان‌ها و ارگان‌هایی است که به شکل مستقیم یا غیر مستقیم برای کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کنند.

مدیرعامل کانون در ادامه از اعضای این شورا خواست در صورتی که فیلم یا مستنداتی از فعالیت‌های سازمان خود در این حوزه دارند می‌توانند در نشست‌های آتی آن را برای اعضای شورا ارایه کنند تا بتوانیم با اطلاع بیش‌تر از فعالیت‌ سایر سازمان‌ها، برنامه‌ریزی‌های بهتری را صورت دهیم.

نشست شورای هماهنگی با حضور دبیران کمیته‌ها، و نمایندگانی از شهرداری، پلیس راهور ناجا، انجمن تصویرگران ایران، شورای کتاب کودک، مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، هلال احمر، محیط زیست، وزارت بهداشت، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی روز ۱۲ مرداد در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران برگزار شد.