شمارگان کتاب «داستان زندگی پرثمر و با افتخار مداد قرمز» با طراحی زنده‌یاد عباس کیارستمی طی ۳۵ سال گذشته به ۲۴۵‌هزار نسخه رسیده است

به گزارش خبرگزاری موج، شمارگان کتاب «داستان زندگی پرثمر و با افتخار مداد قرمز» با طراحی زنده‌یاد عباس کیارستمی طی ۳۵ سال گذشته به ۲۴۵‌هزار نسخه رسیده است.

این اثر با طراحی کیارستمی و داریوش دیانتی اولین بار در سال ۱۳۶۰ با قیمت ۴۰ ریال و شمارگان ۲۰‌هزار نسخه از سوی کانون منتشر و از آن زمان تا سال ۱۳۹۴ سیزده بار، باز نشر شد.

کانون در سال ۱۳۹۴ به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس‌‌اش مجموعه‌ای از کتاب‌های مطرح، برگزیده و شاخصش را با نشانی طلاکوب و ویژه‌ که روی آن درج شده بود: «پنجاه سال مهر و هم‌گامی با کودکان و نوجوانان» منتشر کرد، که یکی از این آثار کتاب «داستان زندگی پرثمر و با افتخار مداد قرمز» بود که البته با ویرایشی جدید بازنشر شده است.

این اثر برای کار رنگ‌آمیزی و نقاشی کودکان چهار یا پنج ساله مناسب است و کودک را با تصویرخوانی به عنوان یک بازی، سرگرم و با شکل و اسم چیزها، گیاهان و حیوانات آشنا می‌کند.

در مقدمه این کتاب آمده است: «پرورش فکر کودک، از همان سال‌های آغاز زندگی او شروع می‌شود. داستان زندگی پرثمر و با افتخار مداد قرمز با چنین هدفی به چاپ رسیده است. کودکان از همان سال‌های نخستین زندگی با این کتاب انس می‌گیرند.»

شمارگان سیزدهمین نوبت باز نشر این کتاب ۲۰ صفحه‌ای - که با عنوان اولین چاپ با ویراستاری جدید منتشر شده، ۳هزار نسخه و قیمت آن ۳هزار تومان تعیین شده است.

بر اساس این کتاب در سال ۱۳۹۰ نیز یک فیلم پویانمایی به کارگردانی علیرضا چیتایی و تهیه‌کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ساخته شد.