گروه موسیقی «مینور» بعد از سه سال همکاری مداوم با نوازندگان صاحب نام ترکیه ای، ضبط هشت اثر موسیقایی را به اتمام رساند.

به گزارش خبرگزاری موج، گروه موسیقی ایرانی «مینور» بعد از سه سال همکاری مداوم با نوازندگان صاحب نام ترکیه ای، ضبط هشت اثر موسیقایی را در ژانر موسیقی تلفیقی بی کلام به اتمام رساند.

مهدی فراهانی نوازنده قانون و یکی از اعضای اصلی گروه «مینور» با اعلام این خبر گفت: این آثار در ژانر موسیقی بی کلام(فیوژن، تلفیقی) هستند و در حرفه ای ترین استودیوهای استانبول ضبط و میکس شده اند که به زودی به شکل موزیک ویدیو وارد بازار می شوند. ما در این آثار با بهترین گروه ها و نوازنده های اروپا و ترکیه از جمله گروه بزرگ زهی استانبول استرینگ، گروه زهی «نیو ورد»، «شنل آرکن»، «ویسل سامان اوغلو»، «ایلتر کورجالا»، «سرهان یاسدیمن»، «جان» همکاری کرده ایم.

وی ادامه داد: در مورد ساز قانون و کلارینت سل که محور اصلی سازبندی و تنظیم این قطعات است باید خاطرنشان کنم که هر دوی این سازها با این سونوریته(نوع صدادهی) برای اولین بار در ایران توسط بنده و آقای زرنوش ضبط شده اند. انگشت گذاری که روی ساز قانون انجام شده و کلارینت سل که کوکی از این ساز جهانی است، از لحاظ اجرایی و صدایی کاملا متفاوت از صدایی هست که تا به حال از قانون و کلارینت شنیده ایم.

محمد زرنوش نوازنده کلارینت سل و دیگر عضو اصلی «مینور» هم درباره این آثار توضیح داد: خوشحالم که پس از ۳ سال تلاش و ضبط های پی در پی به نتیجه مطلوبی رسیدیم. ما در این مجموعه تلاش کردیم آثاری با کیفیت با معیارهای بین المللی تولید کنیم به همین جهت از حضور نوازندگان ترکیه و ایران در این آثار استفاده کردیم، تمامی قطعات این مجموعه نیز با آهنگسازی بنده و مهدی فراهانی انجام شده و در خلق ملودی ها در تلاش بودیم که باوجود تکنیکی و علمی بودن در تولید آثار سلیقه احساسی مردم کاملا در نظر گرفته شده باشد.

این نوازنده بیان کرد: ما بر این باوریم که با شنیده شدن این سبک از موسیقی و با ساختن این ملودی ها می توانیم سلیقه مردم را از شنیدن موسیقی های سرگرم کننده به موسیقی های علمی و احساسی تغییر دهیم. البته به زودی تور کنسرت های گروه موسیقی «مینور» در داخل کشور و شهرهایی از ترکیه برگزار خواهد شد که اطلاعات تکمیلی را طی روزهای آینده اعلام می کنیم.