رمان «ستاره سرگردان» نوشته ژان ماری گوستاو لوکلزیو با ترجمه سجاد تبریزی منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، رمان «ستاره سرگردان» نوشته ژان ماری گوستاو لوکلزیو - نویسنده فرانسوی برنده نوبل ادبیات - در ۳۶۰ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۲۱۵۰۰ تومان در نشر آموت به چاپ رسیده است. در نوشته پشت جلد کتاب آمده است: «داستان درباره دو دختر، یکی یهودی و فرانسوی و دیگری مسلمان و فلسطینی است. دختر یهودی پس از جنگ جهانی دوم از فرانسه آواره و عازم سرزمین‌های اشغالی می‌شود و در همین زمان دختر فلسطینی در شهر عکا در خانه‌ای زیبا همواره با خانواده‌اش زندگی می‌کند. یک روز از طرف سازمان ملل به خانواده دختر فلسطینی گفته می‌شود که به مدت سه روز این شهر را خالی کنند و...

ژان ماری گوستاو لوکلزیو در سال ۱۹۴۰ در شهر نیس فرانسه به دنیا آمد. اولین داستانش را در سن هفت‌سالگی در کابین کشتی‌ای نوشت که در آن به همراه مادرش برای یافتن پدر به نیجریه می‌رفت. او خیلی زود و در ۲۳ سالگی با نوشتن داستان «صورتجلسه»، برنده جایزه «رنودو» شد و نامش بر سر زبان‌ها افتاد.

زندگی پرتلاطم و سر سودایی باعثشد فضاهای متعددی را تجربه و به کشورهای زیادی از پنج قاره سفر کند؛ سالیانی را با قبایل سرخپوست مکزیک زیست، با قبایل بدوی مغرب روزگار گذراند و پرسه زدن در خیابان‌های سئول را تجربه کرد. حاصل این سیر و سلوک، بیش از ۴۰ رمان، مجموعه داستان و رساله و مقالات بی‌شمار است. وی سال ۱۹۹۴ به عنوان بزرگترین نویسنده فرانسوی‌زبان شناخته شد.

لوکلزیو در سال ۲۰۰۸، پس از انتشار رمان «ورد گرسنگی» که الهام‌گرفته از شرایط زندگی مادرش بود، برنده «جایزه نوبل ادبیات شد.

صلح، نوجوانی و محیط زیست درونمایه‌های داستان‌های این نویسنده شهودگرا است و مخالفت با جهانی شدن و به چالش کشیدن مدرنیته و نتایج آن، از او یک نویسنده عاصی در اذهان ساخته است…»