پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با معرفی و تقدیر از برگزیدگان بخش های مختلف به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با حضور سردار غیب‌پرور فرمانده بسیج مستضعفین، سردار نقدی، کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان، ابراهیم داروغه زاده معاون ارزشیابی سازمان سینمایی و دبیر جشنواره ملی فیلم فجر، مجید رجبی‌معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران،  سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حبیب ایل‌بیگی از مدیران بنیاد فارابی، تعدادی از نمایندگان فرهنگی سفارت کوبا و عراق و مهمانان خارجی جشنواره و جمع کثیری از فیلمسازان و تهیه کنندگان سینمای ایران شامگاه جمعه 9 آذرماه در برج میلاد برگزار شد.

 

 در این مراسم برگزیدگان جشنواره به شرح زیر اعلام شدند:

بخش مسابقه سینمای ایران

* برگزیدگان فیلم های سینمایی

لوح تقدیر و جایزه نقدی بهترین فیلمبرداری به علیرضا زرین دست برای فیلم سرو زیر آب اهدا شد.

تندیس، جایزه نقدی و دیپلم افتخار بهترین بازیگری به ناصر بابائیان برای فیلم دایان تعلق گرفت.

تندیس، جایزه نقدی و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه به منیر قیدی و ارسلان امیری برای فیلم ویلایی‌ها اهدا شد.

جایزه ویژه، جایزه نقدی، تندیس و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی به محمد علی باشه آهنگر برای فیلم سرو زیر آب رسید.

بهرام توکلی برای فیلم تنگه ابوقریب، تندیس، جایزه نقدی و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی را دریافت کرد. 

بهترین فیلم جشنواره پانزدهم فیلم مقاومت نیز به سعید ملکان برای فیلم تنگه ابوقریب اهدا شد.

 

* بخش فیلم های مستند ایران

بهترین کارگردانی

لوح تقدیر و جایزه نقدی بهترین کارگردانی به  محمد مهدی خالقی برای فیلم مستند پسرم  اهدا شد.

لوح تقدیر ویژه و جایزه نقدی بهترین کارگردانی به مصطفی اشراق برای فیلم مستند بِیتُنا رسید.

دیپلم افتخار برگزیده سوم و جایزه نقدی  بهترین کارگردانی به محمد رضا امامقلی برای فیلم مستند آقای نخست وزیر و دیپلم افتخار برگزیده دوم و جایزه نقدی بهترین کارگردانی به وحید فراهانی برای فیلم مستند با صبر زندگی اهدا شد.

همچنین تندیس و دیپلم افتخار برگزیده اول و جایزه نقدی بهترین کارگردانی به رضا فرهمند برای فیلم مستند زنانی با گوشواره های باروتی رسید.

 

بخش سینمای بین الملل

* برگزیدگان فیلم های سینمایی

بهترین فیلمنامه: باسل الخطیب نویسنده فیلم سینمایی پدر

بهترین کارگردانی:

دیپلم افتخار  و جایزه نقدی این بخش به کیم دروژنین و اندری شالوپا  کارگردانان فیلم 28 مرد پانفیلوو اهدا شد و تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی این بخش به آلوارو برچنر کارگردان شب 12 ساله رسید.

بهترین فیلم:

جایزه ویژه شامل تندیس، دیپلم افتخار  و جایزه نقدی این بخش به سعید ملکان تهیه کننده تنگه ابوقریب و تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی این بخش به سیدمحمود رضوی تهیه کننده ماجرای نیمروز اهدا شد.

 

* بخش روایت نو – فیلم های سینمایی

جایزه ویژه: 

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به علی دهکردی بازیگر فیلم دریاچه ماهی تعلق گرفت.

بهترین کارگردانی:

تندیس، دیپلم افتخار فیلم اول و جایزه نقدی به منیر قیدی کارگردان ویلایی ها رسید.

 

* بخش جلوه گاه نور

جایزه ویژه این بخش شامل تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به محمد حسین مهدویان کارگردان ماجرای نیمروز اهدا شد.

 

* بخش عماد مغنیه

جایزه بهترین فیلم به وحید فراهانی کارگردان فیلم با صبر زندگی اهدا شد.

جایزه برگزیده دوم این بخش نیز به رضا فرهمند کارگردان زنانی با گوشواره های باروتی تعلق گرفت.

 

* بخش بین الملل- فیلم های مستند

لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش به جرمی ویلیام کارگردان بر روی لبه چاقو رسید.

برگزیده اول: رضا فرهمند کارگردان زنانی با گوشواره های باروتی

برگزیده دوم: دن کوهن و مکس بلومنتال کارگردانان کشتن غزه

برگزیده سوم:  خدیجه السلامی کارگردان فیلم  یمن، کودکان و جنگ