برگزیدگان چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد عصر جمعه دوم آذرماه طی مراسمی در سینما فلسطین معرفی و تقدیر شدند.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، مراسم اختتامیه چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد عصر جمعه دوم آذرماه با معرفی و تقدیر از برگزیدگان در سینما فلسطین برگزار شد.

در این مراسم برگزیدگان چهار بخش اصلی داستانی بلند: مستند علمی و آموزشی، داستانی کوتاه: پویانمایی و همچنین فرهنگیان فیلمساز: بخش دانش آموزی، بخش جنبی و حمایتی انجمن سینمای جوانان ایران معرفی شدند و جوایز خود را دریافت کردند که عبارتند از:

بخش مستند علمی و آموزشی

تندیس زرین به فیلم جاده های برفی ساخته هایده مرادی اهدا شد

تندیس سیمین به فیلم دوستان سیار ساخته امین قدمی تعلق گرفت

دو دیپلم افتخار به فیلم جوجه ها برای کیمارو ساخته آنه ون کمپنهاوت و اریس خاجیرا از کشور هلند و فیلم ایراکو ساخته هاشم کریمی اعطا شد.

 

بخش مستند

تندیس زرین جشنواره به مستند لوتوس ساخته محمدرضا وطن دوست و تندیس سیمین به مستند فصل بادهای گرم ساخته حسین ریگی رسید.

همچنین جایزه ویژه هیات داوران جشنواره در این بخش به مستند بدون ما هرگز ساخته زیگرید کالوسمن از آلمان و دیپلم افتخار به گوش کنید ساخته آسترید بوسینک از کشور هلند تعلق گرفت.

 

بخش جنبی و حمایتی انجمن سینمای جوانان ایران به آثار دانش آموزی

جوایز این بخش توسط وحید نیکخواه آزاد دبیر چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد و سیدصادق موسوی رییس انجمن سینمای جوان ایران اعطا شد.

 

در این بخش چهار فیلم مستند معرفی و جوایز خود را دریافت کردند که عبارتند از:

مستند ایدز به کارگردانی دانش آموز مریم رضا زاده علی آبادی از استان کرمان

مستند مترسک به کارگردانی دانش آموز فردیس نجیبی فر از استان خوزستان

مستند تاریخ انقضا به کارگردانی دانش آموز ماندانا هوشمندیان از استان فارس

مستند بیماری پروانه ای به کارگردانی دانش آموز دانیال غفاری از تهران 

همچنین مستند پیچاخ به کارگردانی دانش آموز ملیکا عبادی از استان زنجان نیز مورد تقدیر انجمن سینمای جوان قرار گرفت.

 

بخش دختران دانش آموز پیشتاز (جوایز بخش اصلی دانش آموزی)

جوایز بخش دانش آموزی توسط نیما عباسپور اهدا شد.

تندیس زرین به فیلم مستند شهر من به کارگردانی دانش آموز نیکا شاهین زاده از استان خراسان اهدا شد.

تندیس سیمین این بخش نیز به فیلم مستند لقمه حلال به کارگردانی دانش آموز زهرا عبدی از استان زنجان تعلق گرفت.

دیپلم افتخار این بخش نیز به فیلم مستند نخل دستان به کارگردانی دانش آموز نرجس لشکری  از استان خوزستان اهدا شد.

همچنین جایزه ویژه هیات داوران به فیلم مستند بیماری پروانه ای ساخته دانش آموز دانیال غفاری از تهران به دلیل پرداختن به سوژه ای کمتر شناخته شده، تعلق گرفت.

 

برگزیدگان بخش فرهنگیان فیلمساز

تندیس زرین به فیلم مستند نور، سایه، زندگی به کارگردانی شهریار پورسیدیان از استان گیلان رسید.

تندیس سیمین به فیلم پویانمایی هیچکس به کارگردانی الهام طرقی از استان خراسان رضوی اهدا شد.

دو دیپلم افتخار به مستندهای رویاهای من زنده اند به کارگردانی علی حسن پور از استان خوزستان و فیلم داستانی پناه ساخته فاطمه جوکار و ابوالفضل حسینی پور از یزد  تعلق گرفت.

جایزه ویژه هیات داوران این بخش هم به فیلم داستانی هابیل یا قابیل ساخته ایمان قنبری از گهکیلویه و بویر احمر اعطا شد.

 

برگزیدگان بخش پویانمایی

تندیس زرین جشنواره به فیلم روباه ساخته صادق جوادی رسید.

تندیس سیمین جشنواره نیز به فیلم پرنده و نهنگ ساخته کارول فریمن از کشو ایرلند تعلق گرفت.

همچنین جایزه ویژه هیات داوران این بخش به پویانمایی یکی بود، یکی نبود ساخته مهین جواهریان به دلیل نحوه برخورد و توجه به شعر ایرانی و پیام اخلاقی برای کودکان اهدا شد.

دو دیپلم افتخار به فیلم می خواهم در باغ وحش زندگی کنم ساخته اوژنیا گولوبوا از کشور روسیه به دلیل زبان بدون تکلف در نشان دادن روابط خانواده و فیلم گرگم و گله می برم به کارگردانی علیرضا معین به دلیل تکنیک اهدا شد.

 

برگزیدگان بخش جنبی وزارت امور خارجه

جوایز بخش جنبی وزارت امور خارجه توسط بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه، منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما، احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران و وحید نیکخواه آزاد اهدا شد.

فیلم های بچه های رنگین کمان و تصویر الیکا به طور مشترک جایزه این بخش را دریافت کردند و فیلم هلو سلام ساخته کیم برند از هلند هم جایزه اول این بخش را از آن خود کرد.

 

برگزیدگان بخش داستانی کوتاه

تندیس زرین این بخش به محمد کارت برای فیلم کوتاه بچه خور رسید.

تندیس سیمین جشنواره در این بخش نیز به فیلم گرد ستاره ساخته آلدو سوتلو لازارو از کشور مکزیک اهدا شد.

جایزه ویژه هیئت داروان این بخش به فیلم هدیه آلیس ساخته گابریله مارینو از ایتالیا داده شد.

دو دیپلم افتخار بخش داستانی کوتاه هم به فیلم شش خونه ساخته عباد ادیب پور و کلمات کارامل ساخته خوان آنتینو مورنو آمادور از اسپانیا اهدا شد.

 

برگزیدگان بخش داستانی بلند

تندیس زرین به فیلم پابرهنه ساخته یان اسوراک از کشور جمهوری چک اهدا شد.

محمدرضا خردمندان برای ساخت فیلم بیست و یک روز بعد تندیس سیمین جشنواره را گرفت.

جایزه ویژه هیات داوران این بخش به پویا بادکوبه برای فیلم درساژ اعطا شد.

دیپلم افتخار این بخش نیز به فیلم لکنت ساخته محمدرضا حاجی غلامی یزدی و ابر قهرمان ساخته اریک آنگ از کشور مالزی تعلق گرفت.