سعید اسدی پس از حاشیه‌های توقیف نمایش رویای شب تابستان تأکید کرد: کوشش برای فرهنگ و خردورزی حکم می‌کند که در این شرایط، دور از احساسات و حواشی ناخواسته، اجازه بدهیم کار بر روال معمول و قانونی خود پیش برود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اداره کل هنرهای نمایشی، سعید اسدی مدیر تئاترشهر که به دلیل اجرای نمایش رویای شب تابستان به دادگاه فرهنگ و رسانه احضار و بازداشت شده بود، در پیامی به دوستان، هنرمندان و اهالی فرهنگی و همکاران تئاتری‌اش نوشت:

«سپاسگزار محبت و بزرگواری تمامی عزیزانی هستم که در این رخداد اخیر، لطف و مهربانی خود را از من دریغ نکردند. کوشش برای فرهنگ و خردورزی حکم می‌کند که در این شرایط، دور از احساسات و حواشی ناخواسته، اجازه بدهیم کار بر روال معمول و قانونی خود پیش برود.

در این وطن عزیز، همدلی برای بهبود امور ضروری است و اگر گاهی، کنش‌هایی از سوی ما، هر چند از سر دلسوزی و همدلی، در مسیر ایجاد تشتت و مخاطره برای عزت و شکوه این ملت شریف رخ دهد، بی‌شک نتایجش دردناک و نامطلوب خواهد بود. باید سپاسگزار مقام‌های محترم قضایی باشم که با عنایت ویژه برای حل این فقره، موجبات خروج ما را خارج از وقت معمول اداری فراهم فرمودند.

تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران و مسئولان محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از مقام عالی وزارت، معاونان و مشاوران و مدیران محترم وزارتخانه، تا همکاران شریف و صدیقم در اداره کل هنرهای نمایشی و مجموعه تئاترشهر برای حل و فصل قانونی این رویداد باعث شد تا با عنایت و همراهی مقامات محترم قضایی از این مرحله با درایت و آرامش عبور کنیم و در سایه لطف پروردگار با رویکردی قانونمدار و عقلانی باقی راه را تا ختم به خیر شدن این اتفاق پیش ببریم. بر خود واجب می‌دانم که بگویم، رفتار شایسته‌ ماموران محترم قانون در ساعات حضور من برای حفظ کرامت انسانی نیز شایسته سپاسگزاری ویژه است.

قدردان تلاش مدیرعامل و هیات مدیره محترم خانه تئاتر هستم که عالمانه و با درایت تلاش فرمودند. از اهالی محترم رسانه های داخلی که با منش حرفه ای توانستند امکان خبررسانی دور از هیاهو و حواشی را فراهم کنند تشکر می کنم. از خانواده و بستگان عزیزم برای حمایت و پشتیبانی‌شان بسیار سپاسگزارم.

به این وسیله، با فروتنی از همه بزرگواران در فضاهای مجازی، شبکه های اجتماعی و رسانه‌ای خواهشمندِ طمانینه و آرامش خردورزانه هستم و امیدوارم در ادامه‌ این مسیر با شکیبایی و مهربانی کافی، فرصت مطلوب برای طی کردن رویه‌ شایسته و قانونی را فراهم کنیم.عزت همگی مستدام، سایه مهر شما کم نشود.»

مریم کاظمی کارگردان نمایش رویای شب تابستان نیز در پیامی به دوستان، آشنایان و همکاران خود نوشت: «از تمامی شما که در دو روز گذشته، دلسوزانه و همدلانه جویای وضعیت و حال من بودید و تمامی افراد ومسئولانی که با پیگیری های مجدانه مسائل قانونی و قضایی را تا این مرحله دنبال می‌کردید ، سپاسگزارم. به لطف پروردگار و همین تلاش‌ها، مشکلات ناخواسته‌ای که دچارمان کرده بود، در مسیر درست وقانونی آن پیگیری خواهد شد.

تا این لحظه اندکی از رویدادها و نوشته‌ها، کامنت‌ها و حمایت‌هایی که بسیاری از دوستان داشته‌اند را شنیده ام و ضمن قدردانی از همه این عزیزان، حتی با قدردانی از آنها که به نمایش من نقدی داشتند ولی آنچه گذشت را فراتر از نقد هنری دانسته‌اند، یادآور می‌شوم که تئاتر را با این نیت انتخاب کرده‌ام که بتواند نشاط و امید وانرژی به زندگی مخاطبانش هدیه دهد. پس خودم هم با الهام از همین امید پیش می‌روم و روزهای بهتری را برای همه‌مان آرزو می‌کنم.»

شایان ذکر است مراجع قضایی، روز هجدهم شهریور ماه دستور توقیف نمایش رویای شب تابستان را به دلیل پخش تیزری غیررسمی در فضای مجازی که با رقص مردان و زنان همراه بود، صادر کرده و مریم کاظمیک ارگردان این نمایش و سعید اسدی مدیر تئاتر شهر را به دادگاه فرهنگ و رسانه فراخواندند. بر اساس حکم صادره و قرار موقت و با توجه به پایان وقت اداری هر دو به بازداشتگاه منتقل شدند و فردای آن روز با تأمین وثیقه آزاد شدند.