رئیس سازمان میراث‌فرهنگی گفت: معاون‌اول رئیس جمهوری، اعلام کرد که تا پایان هفته جاری بسته جدید ارزی از سوی دولت تدوین می‌شود که در این بسته تکلیف تبدیل ارز گردشگران ورودی و خروجی مشخص شده است

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی؛ علی‌ اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، از تدوین بسته جدید ارزی از سوی دولت تا پایان هفته خبر داد و گفت: موضوع تبدیل ارز گردشگران ورودی و خروجی در این بسته جدید، تعیین تکلیف می‌شود.

وی با اعلام این خبر در حاشیه بازدید از بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی الکامپ در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران گفت: در سه ماهه اول امسال شاهد افزایش ۳۰ درصدی ورود گردشگر به کشور بودیم. تفاوت‌های نرخ ارز باعث کاهش هزینه‌های بسته خدمات گردشگری شده و برای گردشگر خارجی اکنون شرایط سفر‌های ارزان تری فراهم شده است. اگرچه مشکلاتی نیز ایجاد شده که به عنوان مثال کنسل شدن یا محدود شدن پرواز‌های مستقیم به کشور است، اما به دنبال مهار عوارض این موضوع هستیم تا بتوانیم حداکثر بهره را ببریم.

مونسان افزود: معاون‌اول رئیس جمهوری، اعلام کرد که تا پایان هفته جاری بسته جدید ارزی از سوی دولت تدوین می‌شود که در این بسته تکلیف تبدیل ارز گردشگران ورودی و خروجی مشخص شده است و این موضوع بسیار مهمی است.

او در ادامه به اهمیت الکترونیکی شدن فعالیت‌ها اشاره کرد و گفت: الکترونیکی شدن عرضه خدمات می‌تواند باعث افزایش رضایتمندی گردشگران شود، در جام جهانی روسیه، از طریق طراحی یک اپلیکیشن به شکایات گردشگران به صورت آنلاین رسیدگی و مشکلات آن‌ها در همان لحظه مرتفع شد.

او اضافه کرد: روند الکترونیکی شدن سازمان میراث فرهنگی با شتاب و رو به جلو در حال حرکت است و من متعهد هستم که تا آخر این موضوع را پیگیری و پشتیبانی کنم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یادآوری کرد: خوشبختانه گردشگری در کشور روند خوبی را دنبال می‌کند و افق روشنی دارد. در حال حاضر ۱۷۰۰ پروژه گردشگری در حال احداث داریم و هدف‌گذاری کرده ایم که ۱۲۵۰ پروژه تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری برسد. در حال حاضر اقامتگاه‌های بوم گردی یکی از مهمترین اتفاقات در حوزه گردشگری است و خوشحالیم که اعلام کنیم با رونق اقامتگاه‌های بومگردی شاهد مهاجرت معکوس روستاییان از شهر به روستا هستیم.