افتتاح بیست و ششمین دوره رویداد تابستانی صد اثر، صد هنرمند با ارائه آثاری از ۱۸۲ هنرمند در عصر جمعه دوازدهم مرداد ماه است.

به گزارش خبرگزاری موج، گالری گلستان آماده افتتاح بیست و ششمین دوره رویداد تابستانی صد اثر، صد هنرمند با ارائه آثاری از ۱۸۲ هنرمند در عصر جمعه دوازدهم مرداد ماه است.

به رسم این رویداد فرهنگی اقتصادی، آثاری ارائه می‌شود که مردم را برای خرید اثر هنری تشویق کند و در این میان قیمت‌گذاری‌های مناسب و در نظر گرفتن طیف‌های متنوعی از سلایق هنری از اهمیت بالایی برخوردار است.با همین هدف قیمت آثار در این دوره از ۳۰۰هزار تومان تا ۸۵ میلیون تومان تعیین شده است و از منظر گونه و سبک هنری از خوشنویسی تا نقاشی خط و نقاشی و از انتزاع محض تا رئال و... تنوع دارند.

گرانترین کار این دوره اثری از زنده‌یاد بهمن محصص است: یک نقاشی روی مقوا که گالری گلستان آن را ۸۵ میلیون تومان پیشنهاد کرده است. البته دوستداران محصص فرصت خرید اثر دیگری از او با قیمت پایین‌تر را هم دارند، یک لیتوگرافی که با قیمت ۵۵ میلیون تومان روی دیوار می‌‌رود.

دو اثر از سید محمد احصایی یکی ۸۰ و دیگری ۶۰ میلیون تومان، نقاشی منظره از کیخسرو خروش ۶۰ میلیون تومان، اثری قابل توجه از زنده‌یاد فریده لاشایی ۲۵میلیون تومان، کاری از حجت شکیبا ٢٠ میلیون تومان در کنار خوشنویسی‌هایی از زنده یاد رضا مافی و... جمع اساتید را در صداثر صد هنرمند بیست و ششم جمع کرده است.

بخش درخشان صداثر، حضور پررنگ و انرژی بخش جوانان است، کارهای چشمگیری از هنرمندان جوان که به جایگاه تثبیت شده ای در بازار هنر دست یافته اند در این نمایشگاه معتبر با قیمت های بسیار مناسب حدود ٤ تا ٨ میلیون تومان ارائه شده است.
البته سهم هنرمندان تازه کشف شده و هنرمندان شهرستانی هم در این رویداد بسیار بالاست که قیمت‌های ارزان و باورنکردنی دارند و می‌تواند خانواده‌ها را با حداقل هزینه صاحب یک اثر هنری چشم‌نواز کند.

در این میان همانند نمایشگاه‌های اخیر صداثر، مجسمه هم سهم مهمی را به خود اختصاص داده است که برخی‌شان فوق‌العاده زیبا هستند: از زنده‌یاد ایرج زند مجسمه‌ای با قیمت ٣٠ میلیون تومان پبشنهاد شده است، از غازی‌، قره باغی‌، شاهمرادی، یاوری و البته چند مجسمه‌ساز جوان که امسال گالری گلستان برای نخستین بار آنها را معرفی می‌کند هم مجسمه‌های دیدنی به نمایش و فروش است.

بیست و ششمین صد اثر صد هنرمند، عصر جمعه دوازدهم مرداد افتتاح و تا سی‌ام مرداد هر روز (غیر از پنجشنبه‌ها) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری گلستان به نشانی دروس، خیابان کماسایی، پلاک 34  دایر خواهد بود.