ثریا قاسمی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون این روزها مشغول نقش‌آفرینی در فیلم «دوچ» ساخته کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که تا این زمان نیمی از فیلمبرداری آن به اتمام رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج، به گفته اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون کار فیلمبرداری فیلم  «دوچ» به نویسندگی و کارگردانی امیر مشهدی‌عباس از تیر 1397 در یکی از مناطق شمال کشور آغاز شده است، در حالی که علاوه بر ثریا قاسمی، بازیگرانی چون کوروش سلیمانی، شیوا خسرومهر، سروش جمشیدی، کوروش زارعی، حسین عباسی، عباس ابوالحسنی، محمد امین احمدی و امیرمحمد محمدی در آن ایفای نقش می کنند. 

دوچ

فیلم دوچ بعد از فیلم «ضربه فنی» غلامرضا رمضانی دومین اثر بلند سینمایی به تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال 1397 می باشد که به صورت هم زمان فیلم برداری می شود.

موضوع فیلم ضربه فنی روایت نوجوانی به نام غلامرضا است که به دوچرخه سواری علاقه دارد و دوست دارد تا با دوچرخه‌اش در مسابقه شرکت کند و جایزه به دست آورد، اما به‌دلیل مشکلات مالی، توانایی تهیه دوچرخه را ندارد. او برای به رسیدن به دوچرخه مسیری جالب را انتخاب می‌کند و اتفاق‌های مختلفی را به‌دنبال دارد.

هاشم مرادی به‌عنوان مدیر فیلم‌برداری، نوید فرح‌مرزی طراح گریم، احمد سعادت‌بخت طراح صحنه و لباس و رضا کشاورز مدیر صدابرداری  در این پروژه حضور دارند.

دو فیلم جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی ساخته می‌شود.