حاتمی کیا گفت: به وقت شام به لحاظ تکنیکی حاصل تجربه ۱۹ فیلمی است که نزدیک به ۴۰ سال برای ساخت آن‌ها وقت گذاشته‌ام.

به گزارش خبرگزاری موج، ابراهیم حاتمی کیا در مراسم اکران فیلم به وقت شام در سینما مهتاب و بهمن قزوین خطاب به تماشاگران گفت: اگر از این فیلم راضی بودید تماشای آن را به دیگران نیز توصیه کنید.

وی افزود: من فارغ از محتوای فیلم یک فیلمسازم و می‌توانم با تصویر حرف بزنم؛ «به وقت شام» به لحاظ تکنیکی حاصل تجربه ۱۹ فیلمی است که نزدیک به ۴۰ سال برای ساخت آن‌ها وقت گذاشته‌ام.

این کارگردان خاطرنشان کرد: تنوع تصویری و تکنیکی فیلم گاه به علت دیده شدن محتوای آن نادیده گرفته می‌شود؛‌ با این‌ حال من ادعا می‌کنم با تماشای این فیلم مخاطب غرق در سینما می‌شود.

حاتمی‌کیا در ادامه گفت: مطلب بعدی این است که من به‌ عنوان ابراهیم حاتمی‌کیا با چنین تکنیکی چه حرفی برای گفتن دارم؛ که حاصل همه حرف‌های من «به وقت شام» می‌شود.

وی با تقدیر از شهدای تیپ فاطمیون اظهار کرد: خانواده معظم شهدا که در این محفل تشریف دارند بدانند که من انگیزه اصلی خود را برای ساخت فیلم از این شهدا گرفته‌ام،‌ شهدایی از تیپ فاطمیون که حماسه‌های بسیاری از آن‌ها دیده شده است؛‌ اتفاقات عجیبی که امیدوارم عمر داشته باشم تا بتوانم از آن حرف بزنم. این بچه‌های مظلوم در شرایطی که مدافع و پشتوانه‌ای نداشتند به خاطر غیرتی که دارند می‌روند در یک کشور دیگر و این‌گونه برای دفاع از حریم اهل‌بیت به شهادت می‌رسند.