بیست و سومین دوره نمایشگاه کتاب مسقط از امروز ساعت ۱۸ افتتاح می‌شود و همزمان با افتتاح این نمایشگاه، فعالیت‌های غرفه ایران نیز آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، بیست و سومین دوره نمایشگاه کتاب مسقط از تاریخ ۲ تا ۱۲ اسفندماه برگزار می‌شود. جمهوری اسلامی ایران در این دوره با عرضه ۵۰۰ عنوان کتاب و سی‌دی به زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی در غرفه‌ای به مساحت ۲۷ مترمربع حضور دارد.

اولین دوره نمایشگاه کتاب مسقط در سال ۱۹۹۲ برگزار شد. ۷۸۳ شرکت کننده در این دوره از نمایشگاه حضور دارند که ۶۰۳ ناشر به صورت مستقیم و ۱۸۰ ناشر از طریق نمایندگی فعالیت می‌کنند. شهر "صلاله" مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه است که برنامه‌های ویژه‌ای را برای نشان دادن غنای فرهنگی این شهر در نمایشگاه اجرا می‌کند.

موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران که به نمایندگی از صنعت نشر کشورمان در این رویداد حضور دارد ۵۰۰ عنوان کتاب و سی دی با موضوعات ایران‌شناسی، ادبیات، کودک و نوجوان، دین، آموزش زبان فارسی، هنر و آموزش خط  را در معرض دید بازیدکنندگان قرار می‌دهد. دعوت از ناشران شرکت‌کننده برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، معرفی ظرفیت‌های نشر کشورمان، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در قالب کاتالوگ و بروشور، معرفی پروژه «گرنت» و حضور موسسه تولیدکننده نرم‌افزارهای اسلامی شیعه به زبان عربی از فعالیت‌های غرفه ایران در این دوره از نمایشگاه است. بر اساس هماهنگی‌های صورت‌گرفته و با هدف برگزاری کارگاه‌های تصویرگری، دو تصویرگر (غزاله بیگدلی و عاطفه ملکی‌جو) در غرفه ایران به اجرای تصویرگری می‌پردازند.
بیست و سومین دوره نمایشگاه کتاب مسقط از تاریخ ۲ تا ۱۲ اسفندماه برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج