وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین گلبانگ انقلاب در بوشهر گفت: در گذشته بانوان یک سوم دانش آموزان کشور را شامل می شدند، اما اکنون فضای عدالت جنسیتی در آموزش، شرایط مناسبی دارد که این اتفاقات خوب نتیجه رخدادهایی است که پس از انقلاب اسلامی پدید آمده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی در آیین جشن گلبانگ انقلاب که امروز شنبه در مدرسه تاریخی سعادت شهر بوشهر برگزار شد، اظهار کرد:  در سال ١٣٥٥ جمعیت ٣٠ میلیونی ایران حدود ٦٠٠ هزار دانش آموز داشت که امروز با وجود افزایش بیش از ٢ برابری جمعیت کشور شمار دانش آموزان به ١٣ میلیون نفر رسیده که بیانگر برقراری عدالت آموزشی در جامعه است.

وی یادآورشد: در گذشته بانوان یک سوم دانش آموزان کشور را شامل می شدند، اما اکنون فضای عدالت جنسیتی در آموزش، شرایط مناسبی دارد که این اتفاقات خوب نتیجه رخدادهایی است که پس از انقلاب اسلامی پدید آمده است.

صالحی ادامه داد: با اقدام هایی که صورت گرفته امروز گستره  و عدالت آموزشی در کشور قابل توجه است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: امروز گلبانگ انقلاب در بوشهر از مدرسه ای برآمده که بیش از ١٠٠ سال سابقه آموزش و فرهنگ دارد و مدرسه سعادت از جمله مدارسی است که نام آن در تاریخ آموزش و پرورش می درخشد. 

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

وی اضافه کرد: برخی از مراکز آموزشی در کشور شناسنامه هویتی به شمار می روند که مدرسه سعادت بوشهر نیز از جمله آن ها است و این یادآوری می کند که کجا بوده ایم و باید به کجا برسیم. 

زنگ انقلاب زنگ بیداری و ایستادگی در برابر قدرت ها است

در این مراسم مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز گفت: زنگ انقلاب زنگ بیداری و ایستادگی در برابر قدرت ها و یادآور رسالت ما در قبال شهیدان است.

ناصر کرمی افزود: انقلاب با خون شهدا به ما یادآوری می کند که عزت و آرامشی را که برای ملت به وجود آمده باید به خوبی حفظ کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج