بیست‌ و یکمین جشنواره فیلم شب‌های سیاه تالین جایزه بزرگ خود را به «حادثه شبانه» به کارگردانی تمیربک بیرنظرف اهدا کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اسکرین دیلی، بیست‌ و یکمین جشنواره فیلم شب‌های سیاه تالین جایزه بزرگ خود را به «حادثه شبانه» به کارگردانی تمیربک بیرنظرف اهدا کرد. این فیلم داستان مردی است که می‌خواهد فردی را که خانواده‌ او را نابود کرده، بکشد اما یک تصادف همه چیز را عوض می‌کند.

این جشنواره که دیشب در تالین پایتخت استونی به پایان رسید، جایزه بهترین کارگردانی خود را به ژو هیونگ لی کارگردانی از کره‌جنوبی اهدا کرد. وی برای ساخت فیلمی با عنوان «حفار» این جایزه را دریافت کرد. فیلم درباره راننده بیل‌مکانیکی است که قبلا چترباز بود و می‌خواهد خاطرات بد گذشته را فراموش کند. 

جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره شب‌های سیاه تالین نیز به باریس بیکاکی برای فیلم «چیزی سودمند» محصول مشترک ترکیه، فرانسه، هلند و آلمان به کارگردانی پلین اسمر رسید.

باربارا آئور برای بازی در فیلم «خلاء» ساخته کریستین ریپاند به عنوان بهترین بازیگر زن شناخته شد. این فیلم محصول مشترک سوییس و آلمان است.

ریس ایفانس نیز برای بازی در فیلم آمریکایی «حق مالکیت» به عنوان بهترین بازیگر مرد شناخته شد. این فیلم به کارگردانی استیون برنستین ساخته شده است.

«۱۰۰۰ راه باران باریدن» ساخته ایزابل پرال کارگردان آلمانی نیز به عنوان برنده جایزه اولین فیلم بلند یک کارگردان شناخته شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج