نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نمایشگاه رسانه های دیجیتال گفت: طرح شامد طرح موفقی است

به گزارش خبرگزاری موج، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، امروز در آخرین روز از برگزاری نمایشگاه در مصلی امام خمینی (ره) تهران حضور یافت و در سخنانی در استدیو نمایشگاه گفت: قصد مقایسه ندارم اما چون غرفه ای در نمایشگاه مطبوعات داشتیم و من مدیر مسئول یک روزنامه محلی و یک روزنامه سراسری هستم واقعیت این است که نشاط و هیجان نمایشگاه رسانه های دیجیتال را بیشتر از نمایشگاه مطبوعات یافتم.فضای مجازی  روز به روز زنده تر و روزآمد تر می شود و من به دست اندرکاران نمایشگاه  رسانه های دیجیتال و وزارت ارشاد  تبریک می گویم.

وی همچنین درباره طرح سما گفت: غیر از طرح سما وزارت ارشاد طرح شامد را  نیز دارد که طبق این طرح هر کس با هویت و شناسنامه مشخص بخواهد محتوائی تولید کند و به اطلاع مخاطبانش برساند می تواند از این طرح بهره مند شود. معتقدم کارهای ایجابی بهتر هستند و فضای فیلترینگ، توقیف و بستن نشان داده است جواب نمی دهد و اتفاقا جواب معکوس می دهد. سالم سازی ایمن سازی و مفید سازی فضای مجازی کار مفیدی است . 

کواکبیان با بیان اینکه آماری که دیدم نشان از حضور بالای 500 مرکز در این نمایشگاه دارد، گفت: 130 هزار کانال و سایت در بخش های مختلف شامد دریافت کرده اند و برای این موفقیت به وزارت ارشاد تبریک می گویم .

وی همچنین درباره راه های ترغیب غرفه داران خارجی برای حضور در نمایشگاه رسانه های دیجیتال گفت: ایرانیان از هوش برتر برخوردار هستند و ما باید کاری کنیم که فناوری های به روز کشورهای دیگر در این حوزه را دعوت به حضور در نمایشگاه کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج