وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سرویس اینترنت موبایل نسبت به سرویس ثابت اینترنت در دنیا گران قیمت تر است ، در عین حال در کشور درخصوص سرویس اینترنت ثابت در مقایسه با دنیا رتبه بهتر از 90 نداریم.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از ستاد خبری یازدهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال محمد جواد آذری جهرمی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست خبری که در محل نمایشگاه با حضور اصحاب رسانه برگزار شد اظهار داشت: آنچه که به صورت ویژه در محتوای نمایشگاه می توان واضح و آشکار دید یک انرژی بسیار خوب و بی نظیر جوانی است که در خدمت توسعه فضای مجازی در کشور بوده که این امر بسیار امیدوار کننده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اصل برگزاری نمایشگاه رسانه های دیجیتال را تخمین زدن توانمندی ها در کشورعنوان کرد و بیان داشت: هماهنگی ها در عرصه داخلی و برداشتن موانع پیرامون این امر باید محقق شود. اگر انرژی و پتانسیل موجود را به کار ببریم بدون شک در برگزاری نمایشگاه رسانه های دیجیتال در سال آینده به صورت پربارتر پربارتر موفق تر خواهیم بود.

این عضو کابیه دولت ابراز داشت: این انگیزه ها، علاقه ها و انرژی ها در نمایشگاه به صورت بارز دیده می شود و بسیار ارزشمند خواهد بود.

وی یادآور شد: کاهش تعرفه و تغییر مدل تعرفه گذاری دو بحث متفاوت است، ما در عرصه سرویس های دسترسی در درون کشور یک تعرفه هایی داریم که در دنیا مقایسه می شود ، کشور ما جز 10 کشور اول دنیا درخصوص شاخص نسبت درآمد خانواده ها با هزینه ای که پرداخت می کنند به لحاظ قیمت موبایل اینترنت محسوب می شود.

آذری جهرمی گفت: سرویس اینترنت موبایل نسبت به سرویس ثابت اینترنت در دنیا گران قیمت تر است ، در عین حال در کشور درخصوص سرویس اینترنت ثابت در مقایسه با دنیا رتبه بهتر از 90 نداریم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مدل تعرفه گذاری سرویس های ثابت را یکی از دلایل این موضوع عنوان کرد و بیان داشت: کاربران دائماً نگران این هستند که حجم اینترنتشان چه زمانی تمام می شود و همین امر موجب رفتار محافظه کارانه کاربران در مصرف می شود و در فضای دانلود قرار می گیرند، همین مطلب بزرگترین ضربه را به تولید کنندگان محتوا و اکوسیستم این مجموعه وارد می کند.

به گفته این عضو کابینه دولت؛ در دنیا مدل حجمی برای اینترنت ثابت منسوخ شده است و از این مدل استفاده نمی شود بر همین اساس باید در کشور به سمت اینترنت غیرحجمی برویم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام اینکه اینترنت غیر حجمی و با اختصاصی تفاوت هایی دارد افزود: زمانی که سرویس غیر حجمی استفاده می شود در حالاتی ممکن است تضمین پهنای باند را نداشته باشیم. یعنی سرویس شما در 95درصد اوقات مطابق با سرعتی که خریداری شده سرویس دهی می کند .

وی درخصوص طرح سما اظهار داشت: محتوای سالم و محتوای مورد اطمیمنان بحث های جداگانه ای است . شامد می تواند یک مرجعی باشد برای ما در کشور تا اطمینان خاطر به مردم داده شود چه بنگاه هایی اخبار و محتواهایشان مورد اطمینان است.

حمایت وزارت ارتباطات از شامد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  با تاکید بر اینکه شامد زیر ساخت اعتماد الکترونیکی است که حاکمیت آن را تایید می کند بیان داشت:  بر اساس این طرح به تدریج محتواهایی که مورد اطمینان بیشتر است مورد اقبال بیشتری قرار می گیرند. شامد می تواند حوزه پخش شایعات در فضای مجازی را مدیریت کند. کسانی که رفتار غیرحرفه ای دارند از طریق افکار عمومی و ارزیابی های منصفانه و عادلانه بررسی و اعلام می شود.

آذری جهرمی خاطرنشان کرد: شامد می تواند کمک فراوانی به بهود وضعیت فعلی و سالم سازی فضای مجازی داشته باشد این امر موضوع بسیار مهمی است که وزارت ارشاد آغاز کرده و ما نیز همه جانبه در وزارت ارتباطات کمک خواهیم کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج