کتاب شکل کوسه نوشته مجید ملامحمدی توسط دفتر کودک و نوجوان انتشارات کتاب جمکران چاپ شد.

به گزارش خبرگزاری موج، کتاب شکل کوسه نوشته مجید ملامحمدی توسط دفتر کودک و نوجوان انتشارات کتاب جمکران و در قالب یکی از عناوین مجموعه گنجشک‌های جمکران راهی بازار نشر شد.

آموزش مفاهیم دینی و سبک زندگی برای کودکان، گاهی نیاز دارد تا به صورت غیرمستقیم و کنایی و تمثیلی بیان شود. مانند آموزش دادن مفاهیم اجتماعی که کودک حتی درک درستی از آن‌ها ندارد.

یکی از این مفاهیم که هم دنباله و امتداد اجتماعی دارد و همه دنباله و ارزش دینی، موضوع وحدت و یکپارچگی مسلمانان و مردم در مقابل مخاطرات بیرون و دشمنان است. تا جایی که خداوند در آیه ۶۰ از سوره انفال مردم را به وحدت و تجهیز در مقابل دشمن دستور می‌دهد تا با این رفتار دشمن خود و دشمن خدا را بترسانند؛ وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّهٍ وَ مِنْ رِباطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَ عَدُوَّکُمْ وَ آخَرینَ مِنْ دُونِهِمْ لا تَعْلَمُونَهُمُ اللَّهُ یَعْلَمُهُمْ وَ ما تُنْفِقُوا مِنْ شَیْ‌ءٍ فی‌ سَبیلِ اللَّهِ یُوَفَّ إِلَیْکُمْ وَ أَنْتُمْ لا تُظْلَمُونَ.

کتاب «شکل کوسه» با این نگاه برای آموزش دادن کودک و توجه دادن آن‌ها نسبت به مسئله وحدت نوشته شده است. داستانش هم از این قرار است که در زیر دریا، ماهی‌ها زندگی خوبی دارند، اما هشت‌پایی پیدا شه که هر روز اذیتشان می‌کند و حتی آن‌ها را می‌خورد. تا اینکه فکری به ذهن کوچکترین ماهی می‌رسد و باعث می‌شود تا ماهی‌ها نجات پیدا کنند.

این کتاب به تازگی با ۲۴ صفحه خشتی بزرگ و قیمت ۱۰هزار تومان منتشر شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج