خبرنگاران فیلمساز متقاضی شرکت در یازدهمین دوره جشنواره فیلم سینماحقیقت شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، در میان کارگردانان متقاضی حضور در یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» و همچنین در جمع اسامی مهمانان بین‌المللی این رویداد، نام برخی از خبرنگاران به چشم می‌خورد.

در ایام برپایی بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات، روابط عمومی جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» اعلام کرد: کیوان مهرگان، رضا درستکار، خسرو نقیبی، کیوان کثیریان، علی‌اکبر عبدالعلی‌زاده، ساتیار امامی، احسان عمادی، علی مغازه‌ای، مصطفی شوقی، مهدی سلطانی، امیر رفیعی، سامان قدوسی، رضا میرمحرابی، امین آزاد، الهام حسامی، گل‌بو فیوضی از جمله روزنامه‌نگارانی هستند که با یک فیلم مستند متقاضی شرکت در جشنواره «سینماحقیقت» شده‌اند.

همچنین در بخش نمایش‌های ویژه جشنواره، مستند «روشمیا» ساخته سلیم ابوجبل روزنامه‌نگار و منتقد فلسطینی نمایش داده می‌شود.

فیلیپو تیکوزی ایتالیایی که پیشتر گزارشگر تلویزیونی بوده، با اولین فیلم مستند بلند خود MOO YA در بخش مسابقه بین‌الملل حضور دارد. این فیلم درباره‌ سیاه‌پوستان آفریقا است.

راتی اُنلی گرجستانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد رسانه‌های بین‌المللی از دانشگاه نیویورک است و سال‌ها در مقام سردبیر مشغول فعالیت بوده، با فیلم مستند «شهر خورشید «در بخش نمایش‌های ویژه جشنواره حضور دارد.

روزا ایماکولاتا ویتللی خبرنگار ایتالیایی شبکه رای و برنا کوللی خبرنگار کشور ترکیه هم ۲ روزنامه‌نگار بین‌المللی هستند که میهمان یازدهمین جشنواره «سینماحقیقت» خواهند بود.

از جمله فیلم‌های مستند ایرانی که با حضور اهالی رسانه تولید و به دبیرخانه جشنواره «سینماحقیقت» ارائه شده‌اند، می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد: «تماشاگران، تولد یک نسل» به کارگردانی گل‌بو فیوضی و تهیه‌کنندگی خسرو نقیبی، کیوان مهرگان با مستند «ضد خاطرات»، «تا رویا» به کارگردانی رضا درستکار، کیوان کثیریان تهیه‌کننده فیلم «من، تو، کی؟»، «رادیو خطرناک» به کارگردانی علی‌اکبر عبدالعلی‌زاده، ساتیار امامی با مستند «شرح یک عکس»، مستند «رزم‌آرا، یک دوسیه مسکوت» به کارگردانی احسان عمادی، امیر رفیعی با مستند «چهار فینال آسیا»، «جهان را به شاعران بسپارید» به کارگردانی مهدی سلطانی، الهام حسامی با ۲ فیلم مستند «هم‌نفسان» و «برگ درخت شرقی»، «هم‌نفسان» مستند پشت‌صحنه فیلم سینمایی «نفس»، مستند «آتنای ایران» به کارگردانی سامان قدوسی است که رضا میرمحرابی به عنوان مدیر تولید در آن حضور داشته است، مصطفی شوقی با فیلم «نامه‌های کارستن»، علی مغازه‌ای با فیلم «من یک معاصر نیستم» و «آن مرد با ماک آمد» ساخته امین آزاد.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران ««سینماحقیقت»» را طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۶، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج