خانه روستایی گراهام گرین در قلب کاتسوولدز با قیمت ۵۲۵ هزار پوند برای فروش عرضه شده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از دیلی تلگراف، گرین باید از این خانه بیرون می‌رفت تا بتواند به یکی از مشهورترین نویسندگان قرن بیستم بدل شود. اما در عین حال این خانه مکانی است که گراهام گرین وقتی به یک چهره برجسته بدل شده بود هم در آن سکونت داشت.

این رمان‌نویس که نویسنده کتاب‌هایی چون «صخره برایتون» و«قدرت و جلال» است و دوبار نامزد جایزه نوبل بوده، در فاصله ۱۹۳۱ تا ۱۹۳۳ در این خانه روستایی که در قلب کاتسوولدز واقع شده زندگی می‌کرد.

این نویسنده نامدار در برکهمستد به دنیا آمد و فرزند خانواده‌ای از رده بالا بود. گرین پس از موفقیت نخستین رمانش با عنوان «مرد درون» به این خانه در گلاسسترشایر نقل مکان کرد. موفقیت این رمان به وی اجازه داد تا شغلش به عنوان دبیر «تایمز» را ول کند و به عنوان یک رمان‌نویس تمام وقت، فعالیت کند.

خانه گراهام گرین

او در حالی که در این خانه اقامت داشت سه رمان نوشت که بعدها سعی کرد از دو عنوان از آنها یعنی «نام عملیات» و «شایعه در شب» که چندان خوب از آب در نیامدند، فاصله بگیرد. اما یکی از آنها یعنی «قطار استانبول» شهرت او را به عنوان یک رمان‌نویس مطرح، تثبیت کرد و فیلم «قطار اکسپرس شرق» در سال ۱۹۳۴ با اقتباس از آن ساخته شد.

در همین زمان وی شروع به نوشتن مقالات سینمایی در روزنامه تایمز کرد و یکی از بهترین منتقدان سینمایی لقب گرفت.

کتاب‌های بعدی او بیشتر تحت تأثیر مشاهدات او در سفرهایش نوشته شدند، داستان‌هایی که تضادهای روحی او را می‌تابانند. با اینکه همهٔ آثارش را داستان‌هایی ساده و سرگرم‌کننده می‌دانست، آنها را بسیار جدی و با وسواس می‌نوشت.

گراهام گرین که زاده ۲ اکتبر ۱۹۰۴ است و سال ۱۹۹۱ درگذشت، رمان‌نویس، نمایشنامه‌نویس، منتقد ادبی و سینمایی و نویسنده پرکار وشناخته شده در زمینه داستان‌های کوتاه انگلیسی بود.

او در طول عمر طولانی‌اش در غالب معرکه‌های سیاسی و انقلابی گوشه و کنار جهان حاضر و ناظر بود و ماجراهای داستان‌هایش عمدتاً در متن همین وقایع قرن بیستم می‌گذرد، آثاری که ابهامات انسان نوین در این دنیای ناآرام را می‌نماید.

او از هواداران جبهه کمونیسم بود و نمونه آشکار دشمنی او  با امپریالیسم را می‌توان در کتاب «آمریکایی آرام» مشاهده کرد. بسیاری معتقدند او تا پایان عمر برای ام‌آی۶ کار می‌کرد.

امروز پلاکی برای گرامیداشت حضور این نویسنده در این منزل بر دیوار آن نصب است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج