مستند راه دل و بدرقه مسافران پیاده روی اربعین حسینی به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری سه شنبه ۹ آبان در تالار سوره رونمایی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، عصر فردا سه شنبه ۹ آبان مراسم رونمایی از مستند راه دل و بدرقه مسافران پیاده روی اربعین حسینی به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری در تالار سوره حوزه هنری برگزار می‌شود.

این مراسم با حضور سینماگران، شاعران آیینی، مستندسازان، اهالی رسانه و علاقه مندان پیش‌بینی شده است و علاوه بر مهدی زمانپور کیاسری، احمدرضا درویش کارگردان سینمای ایران نیز در این مراسم سخنرانی می‌کند.

شعرخوانی میلاد عرفان پور و سید حمیدرضا برقعی ۲ تن از شاعران آیینی کشور از دیگر برنامه‌های مراسم است. در ادامه از مستند «راه دل و بدرقه مسافران پیاده روی اربعین حسینی» از محصولات تازه سازمان سینمایی حوزه هنری رونمایی می شود.

این مستند آخرین اثر مهدی زمان‌پور کیاسری، برنده سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی جشنواره فیلم فجر است که روایتی از سفر اربعین مشتی اسماعیل پیرمرد نابینای شمالی است که پیش از این او را در مستند «مشتی اسماعیل» دیده بودیم.

زمانپور در این مستند علاوه بر به تصویر کشیدن حال و هوای پیاده‌روی نجف تا کربلای اربعین حسینی، از ظرافت‌های روحی و معنوی مشتی اسماعیل و شوخ طبعی‌های همیشگی او می‌گوید.

ورود به این مراسم برای عموم آزاد و رایگان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج