تندیس شهید محسن حججی روز دوشنبه ۸ آبان‌در مرکز تجسمی حوزه هنری رونمایی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، علی‌اصغر یوزباشی هنرمند مجسمه‌ساز از پایان ساخت و رونمایی تندیس شهید محسن حججی روز دوشنبه ۸ آبان‌ در حوزه هنری خبر داد.

این مجسمه‌ساز پیشکسوت که سال‌ها در این عرصه فعالیت دارد، با اعلام این خبر گفت: برای ساخت این تندیس از عکس‌های منتشر شدۀ این شهید در فضای مجازی بهره بردم و از عکسی که چفیه‌ای دور گردن و لبخندی بر لبان شهید است استفاده کردم.

وی ادامه داد: این تندیس در اندازه‌های طبیعی ساخته شده و قرار است روز دوشنبه 8 آبان ماه در مرکز تجسمی حوزه هنری از آن رونمایی خواهد شد.

این هنرمند پیشکسوت با اشاره به آنکه خود را در وجود شهید حججی جست‌وجو می‌کند، گفت: حججی خود من است و من خود حججی هستم. به این معنا که ما از هم جدا نیستیم؛ چراکه شهادت، فرهنگی است که بعد از انقلاب با آن رشد کرده‌ایم. حتی پسر من هم اگر فرصتش را پیدا کند، حججی دیگری خواهد بود. اگر من در آن سن بودم و موقعیت آن را داشتم هم حججی دیگری بودم. شرایطی است که انسان‌ها خودشان می‌خواهند به آن مقام دست پیدا کنند و کسی نمی‌تواند ما را وادار به این امر کند. ما هستیم که انتخاب می‌کنیم کدام مسیر را دنبال کنیم و ما مسیر شهید حججی را انتخاب کرده‌ایم.

وی با اشاره به آنکه بسیاری از آثاری که تاکنون ساخته است از دل برآمده‌ و ساخت آن بنا بر سفارش نبوده‌ است، اذعان کرد: ساخت تندیس شهید حججی نیز از دل برآمد و بر اساس اعتقادات و تفکری که داشتم درصدد ساخت آن برآمدم.

مراسم رونمایی از تندیس شهید محسن حججی، اثر استاد علی اصغر یوزباشی، ساعت ۱۵:۳۰ روز دوشنبه 8 آبان ماه در نگارخانه سوره حوزه هنری با حضور هنرمندان و هنردوستان برگزار خواهد شد.

علی اصغر یوزباشی، متولد ۱۳۳۵ تهران و عضو گروه مجسمه‌سازی مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری است. طراحی، اجرا و نصب مجسمه یادبود شهدای حریم رضوی (موزه شهدا ۱۳۷۶)، طراحی، اجرا و نصب مجسه ایثار (موزه جانباز ۱۳۸۶)، طراحی، اجرا و نصب پرتره زنده یاد ابوالفضل عالی (گالری عالی حوزه هنری ۱۳۸۶)، طراحی، اجرا و نصب پرتره شهید دستغیب (خیابان شهید دستغیب تهران ۱۳۹۰)، طراحی، اجرا و نصب پرتره زنده یاد قیصر امین‌پور (پارک لاله ۱۳۹۰)، طراحی، اجرا و نصب پرتره زنده یاد سلحشور (جشنواره فیلم مقاومت 1395) و... بخشی از آثار اوست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج