کتاب «زیر دست و پای روزمرگی» نوشته سید محمد بهشتی روز جمعه ۲۱ مهر در شهر کتاب فرشته رونمایی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، مراسم رونمایی از کتاب «زیر دست و پای روزمرگی» نوشته سید محمد بهشتی روز جمعه ۲۱ مهر در شهر کتاب فرشته برگزار می شود.

مراسم رونمایی از این کتاب که به تازگی توسط نشر گمان منتشر شده، با سخنرانی محمدجواد فرید زاده همراه خواهد بود.

کتاب «زیر دست و پای روزمرگی» شامل ۷۵ یادداشت کوتاه سیدمحمد بهشتی از شهریور ۱۳۷۹ تا آبان ۱۳۹۵ است.

درباره این کتاب آمده است:

بسیار است اموری که با زندگی ما چنان عجین شده که حضورشان را ساده و بدیهی می‌پنداریم؛ اسباب و اثاث، حوادث، جاها و حتی آدمهایی که از فرطِ نزدیکی، دیگر ارزشهایشان به دیده‌مان نمی‌آید. بسیاری از رویدادها می‌آید و سپری می‌شود، بی‌آنکه اثری در خاطر ما باقی بگذارد. گویی درست گفته‌اند که «هیچ چیز کهنه‌تر از روزنامه دیروز نیست»! لیکن اگر خوب دقت کنیم، لابه‌لای برگ‌های روزنامه، روزهای رفته عمر خود را می‌بینیم. پنداری همانقدر که اخبار روزمره در معرض خطر «سپری‌شدن» و تبدیل شدن به زباله است، گوهر گرانبهای عمر نیز درصورتیکه به روزمرگی تقطیع شود، راحت زیر دست و پا ضایع خواهد شد. لیکن هیچ چیز نیست که واجد گوهری نباشد، کافی است تلاش کنیم که ورای ظاهر، راه به باطن آن بریم. مجموعه حاضر تلاشی است برای دیدن ارزش و حکمت نهفته در ساده‌ترین رویدادهای روزمره...

مراسم رونمایی از این کتاب عصر جمعه ۲۱ مهر از ساعت ۱۷، در شهر کتاب فرشته واقع در خیابان دکتر شریعتی، پایین تر از پل صدر، پلاک ۱۶۷۱ برگزار می شود.