مدیر مرکز مستند سوره با اشاره به انتشار فراخوان هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار، بیان کرد: همانند سال‌های گذشته، آثار خود را در این جشنواره شرکت می‌دهیم

به گزارش خبرگزاری موج، محسن یزدی قلعه مدیر مرکز مستند سوره درباره تولیدات این مجموعه گفت: مستند بلندی درباره محمدرضا پهلوی با عنوان «شاهفارسی» به کارگردانی مهدی نقویان، مستند «راه طی شده» به کارگردانی علی ملاقلی‌ پور درباره مهدی بازرگان نخست‌وزیر موقت انقلاب و کاری با محوریت یکی از جداشدگان منافقین با عنوان «ادوارد» به کارگردانی محمدباقر شاهین از جمله‌ کارهایی است که تاکنون به مرحله تولید رسیدند.

وی ادامه داد: مجموعه مستند ۱۶ قسمتی هم درباره رضا پهلوی داریم که تدوین آن به نیمه رسیده و مهدی فارسی کارگردانی این کار را برعهده دارد. همچنین مستندی هم با عنوان «بهت میاد» به کارگردانی محمدحسن یادگاری داریم که به مساله زیبایی و حجاب پرداخته است.

یزدی بیان کرد: اخیرا هم یک مجموعه با عنوان «چشم به راه» درباره مادران شهدای مفقودالاثر تولید کرده‌ایم که از روز شنبه این هفته از شبکه یک سیما روی آنتن رفته است. حسین همایونفر و میلاد مهدوی کارگردانی این کار را بر عهده دارند.

مدیر مرکز مستند سوره در ادامه سخنانش گفت: اثری با عنوان «راه دل» در دست تولید داریم که داستان سفر «مشتی اسماعیل» به سفر اربعین و کربلاست که کارگردانی این اثر را مهدی زمان‌پورکیاسری بر عهده دارد که ۶ سال پیش مستندی درباره این سوژه ساخته بود.

وی بیان کرد: از جمله کارهای دیگری که در دست تولید داریم اثری درباره شهید مدرس به کارگردانی معین شافعی است که نگارش فیلمنامه آن تمام شده است. همچنین اثری هم درباره آیت الله جنتی به کارگردانی محمدعلی فارسی در دست تولید داریم.

یزدی در ادامه سخنانش اظهار کرد: ما در مرکز مستند سوره، سراغ حوزه‌هایی مثل دوره پهلوی، دستاوردهای نظام، مسایل اجتماعی و... می‌رویم و علاقمندیم در چنین عرصه‌هایی تولید داشته باشیم.

مدیر مرکز مستند سوره با اشاره به انتشار فراخوان هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار، بیان کرد: همانند سال‌های گذشته، آثار خود را در این جشنواره شرکت می‌دهیم و امیدواریم در این دوره هم نقاط قوت آن بیشتر از نقاط منفی باشد البته لازم است دست‌اندرکاران جشنواره در انتخاب فیلم‌ ها دقت بیشتری داشته باشند چراکه این مساله یکی از ضعف‌های دوره گذشته عمار بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج