رئیس جمهور روسیه بخشنامه مربوط به نوزدهمین فستیوال جهانی جوانان و دانشجویان را امضا کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه خبر داد: در نوزدهمین فستیوال جهانی جوانان و دانشجویان نمایندگان 150 کشور شرکت خواهند کرد.

انتظار می‌رود بیش از بیست هزار نفر در گروه سنی 18 تا 25 سال در این برنامه مشارکت داشته باشند. در برنامه منطقه‌ای فستیوال 1085 شرکت کننده از 102 کشور ثبت نام کرده‌اند.

شرکت کنندگان در این فستیوال می‌توانند از شهرهای کالینینگراد، کراسنایارسک، ولیکینوواگراد، نوا سیبیرسک، آرنبورگ، ولادیواستوک، ماخاچ قلعه، سواستوپول، قازان، راستوف، ناواتو، سنت پترزبورگ، یکاتیرینبورگ، تیومن، پیژوسک و یاراسلاو بازدید به عمل آورند. برای هر یک از این شهرها موضوع و تخصص مشخصی در نظر گرفته شده‌است.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه 19 ژانویه 2017 بخشنامه مربوط به آماده‌سازی و برگزاری این فستیوال جهانی جوانان و دانشجویان را امضا کرد و «سرگئی کیریینکو» معاون اول رئیس جمهور روسیه، به عنوان رئیس کمیته برگزاری انتخاب شد.

این فستیوال از سال 1947 تا کنون هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود. در هفتم فوریه سال 2016 تصمیم برای برگزاری این فستیوال در روسیه در سال 2017 گرفته شد. روسیه دو بار دیگر نیز در سال‌های 1957 و 1985 میزبان فستیوال جوانان و دانشجویان بوده است.

این فستیوال جهانی از 14 تا 22 اکتبر سال 2017 در شهر سوچی برگزار می‌شود. طبق پیش‌بینی‌ها این فستیوال بیست هزار نفر شرکت کننده خواهد داشت، که از این میان ده هزار نفر از آنها از کشورهای خارجی از سراسر پنج قاره و از بیش از 150 کشور خواهند بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج