رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اهداف قیام حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) بر لزوم برگزاری گسترده نماز ظهر عاشورا در بقاع متبرکه و امامزادگان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‎الاسلام والمسلمین علی محمدی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه پیش از ظهر امروز سه شنبه در بازدید از ستاد مرکزی طرح بصیرت عاشورایی در سازمان اوقاف و امور خیریه با مسئولان وکارشناسان اجرایی این طرح دیدار و گفت و گو کرد.

وی با اشاره به اهداف قیام حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) بر لزوم برگزاری گسترده نماز ظهر عاشورا در بقاع متبرکه و امامزادگان تاکید کرد و گفت: در زمانی‎که نماز ظهر و عصر در روز عاشورا اقامه می‎شود، تمامی برنامه‎ها باید برای اقامه باشکوه‎تر نماز تعطیل شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: دنیا باید ببیند که در ظهر عاشورای حسینی، عزاداران حضرت سیدالشهداء عزاداری را به‎ منظور اقامه نماز تعطیل می‎کنند.

حجت‎الاسلام محمدی ادامه داد: نظافت و بهداشت باید علاوه بر فضاهای داخلی امامزادگان و بقاع متبرکه در محیط پیرامونی این اماکن مقدس هم رعایت شود.

وی با اشاره به اینکه همیشه در دیدار با مقام معظم رهبری، ایشان بر اجرای امینانه نیات واقفان تاکید دارند، گفت: نیات واقفان باید امینانه، عالمانه و با برنامه اجرا شود. در این دیدار  همچنین معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف  گزارشی از روند اجرای طرح بصیرت عاشورایی در امامزادگان کشور ارائه کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج