معاونان رسانه ملی با بیان اهمیت پرداختن به موضوع روستاها در تمام نهادهای آموزشی کشور، از آمادگی رسانه ملی برای توسعه روستایی و تحقق آن خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس سازمان صداوسیما در نشستی با معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری از اولویت موضوع پیشرفت و توسعه کشور در رسانه ملی خبر داد.

به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، دکتر علی‌عسکری در این نشست با اعلام این خبر تصریح کرد: رشد روستاها و شهرهای کوچک باید در اولویت‌ کشور باشد چراکه امروز مهاجرت و حاشیه‌نشینی توازن کشور را برهم ریخته است.

وی افزود: ما باید برای رشد روستاها و معکوس شدن جریان مهاجرت روستائیان تلاش کنیم.

رئیس رسانه ملی با اشاره به توسعه روستاها در زمینه آب، برق، ارتباطات و ... در سال‌های پس از انقلاب، بر لزوم انتخاب صنایع متناسب با اقلیم روستاها تأکید کرد و گفت: با توجه به تنوع اقلیمی کشور، باید بر ویژگی‌های هر منطقه و روستا متمرکز شد و با مشخص شدن آن برنامه ریزی کرد شبکه های صداوسیما نیز می‌توانند با برنامه سازی در این زمینه این صنایع را معرفی کنند.

وی با اعلام آمادگی رسانه ملی برای معرفی ویژگی‌های فرهنگی، بومی، گردشگری و صنایع دستی هر منطقه اعلام کرد: شبکه های سراسری و استانی صداوسیما از روستاها در این زمینه حمایت می‌کنند.

دکتر عسکری نفوذ فناوری، جریان فرآوری و شریان علم و دانش را در روستاها امری واجب دانست و گفت: باید در زمینه اهمیت تولید و ارائه کار با کیفیت بالا در روستاها فرهنگسازی شود و رسانه ملی برای تبلیغ و تحکیم این موضوع تمام تلاشش را خواهد کرد.

رئیس سازمان صداوسیما توسعه روستایی را موجب عدالت اقتصادی و اجتماعی دانست که عدالت فرهنگی را به دنبال خواهد داشت.

رئیس رسانه ملی در خصوص لزوم تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهلمین سالگرد انقلاب که سال آینده برگزار می‌شود گفت: اگر معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری دستاوردهای انقلاب اسلامی را در تمام روستا ها مناطق کشور احصا کند و این اطلاعات را در اختیار سازمان صداوسیما قرار دهد رادیو و تلویزیون خصوصا شبکه های استانی می توانند برای ساخت مستند و برنامه سازی دراین زمینه از آن بهره ببرند.

وی افزود: این برنامه‌ها در طول هفته از شبکه های استانی روی آنتن خواهند رفت و برنامه های برگزیده از شبکه سراسری شما و برخی نیز از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

دکتر عسکری همچنین از آمادگی شبکه های تلویزیونی و رادیویی سلامت و برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در زمینه سلامت روستاییان خبر داد.

رضوی ـ معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری ـ نیز در این نشست با قدردانی از تلاش‌های بی‌دریغ رسانه ملی در زمینه توسعه روستایی از رسانه ملی خواست تا این معاونت را در زمینه معرفی روستاها به عنوان ثروت‌های مغفول یاری دهد.

وی مهمترین عامل حاشیه‌نشینی و مهاجرت را غفلت از روستائیان که ۲۶ درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند دانست و گفت: از صداوسیما درخواست می‌کنیم توانمندی‌های روستاها، زیبایی‌های طبیعی، جاذبه های گردشگری و صنایع دستی روستاها را بیش از پیش معرفی کنند.

وی همچنین از رییس صداوسیما خواست تا برای پوشش صد درصدی تمام نقاط کشور خصوصا در نقاط کوهستانی و مرزی تلاش کنند و اعلام آمادگی کرد بخشی از هزینه تحقق این امر از معاونت متبوع خود تأمین شود.

در این نشست قائم مقام رییس رسانه ملی، معاونان منابع مالی و سرمایه انسانی، امور استان‌ها، حقوقی و امور مجلس، سیما، صدا، رئیس حوزه ریاست، مدیر کل روابط عمومی و مدیر مسوول روزنامه جام جم حضور داشتند.

همچنین هیاتی متشکل از معاونت طرح و برنامه، معاونت فرهنگی و سرمایه‌گذاری اجتماعی، مدیر کل سرمایه‌گذاری، مدیر امور فرهنگی و روابط عمومی از معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در این نشست شرکت کردند.

معاونان رسانه ملی در این نشست با بیان اهمیت پرداختن به موضوع روستاها در تمام نهادهای آموزشی کشور نظیر آموزش و پرورش و آموزش عالی و نهادهای فرهنگی، از آمادگی رسانه ملی برای توسعه روستایی و تحقق آن خبر دادند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج