«داوود فتحعلی بیگی» کارگردان، بازیگر و پژوهشگر تئاتر در چهارمین شب از سوگواره «رکعت به رکعت عاشقی» نقالی کرد.

به گزراش خبرگزاری موج، در چهارمین شب از سوگواره «رکعت به رکعت عاشقی» در حالیکه بسیاری از علاقه مندان به تعزیه مطابق شب‌های پیشین منتظر آمدن مرشد «محمد احدی» برای نقالی بودند اما «داوود فتحعلی بیگی» به همراه شبیه خوانان به روی صحنه آمد و مراسم نقالی را برگزار کرد.

«داوود فتحعلی بیگی» که در بین اهالی تئاتر به عنوان پژوهشگر نمایش های آیینی و سنتی شناخته می‌شود، حضور ناگهانی‌اش بر روی صحنه سبب استقبال بسیاری از هنرمندان حاضر در این سوگواره شد.

فتحعلی بیگی در نقالی خود به ذکر ماجرای «شهادت وهب نصرانی» پرداخت. 

پیش از این مجلس‌های تعزیه «شهادت مسلم بن عقیل(ع)»، «شهادت حربن یزیدریاحی»، «شهادت عابس و شوذب» در شب‌های گذشته اجرا شده بود. سه شنبه 4 مهرماه در پنجمین شب این سوگواره مجلس تعزیه «شهادت غلام ترک» اجرا خواهد شد.

مظفر قربان نژاد، مهران فرج الهی، حسن عقیقی، احمد عزیزی، داوود آبایی، محمد میرهدایتی، ابوالفضل احمدی، منصور جالینوس، حسین جالینوس، محمد میرنقی و جواد میرصالحی شبیه خوانان این سوگواره عاشورائی هستند و ابراهیم خدابنده (طبل) و مرتضی میرزایی (نی و شیپور) نوازندگان این سوگواره هستند.

از دیگرنکات قابل توجه مجلس تعزیه شب پیش، حضور تعداد زیادی از توریست های خارجی در این سوگواره بود.

سوگواره «رکعت به رکعت عاشقی» توسط گروه هنرهای نمایشی روایت فتح از ساعت 20:30 در محل بنیاد فرهنگی روایت واقع در میدان فردوسی، خیابان شهید سپهبد قرنی، روبروی پمپ بنزین پذیرای حضور عموم مردم و علاقه مندان به هنرهای نمایشی خواهد بود.

سوگواره «رکعت به رکعت عاشقی» تا 9 مهرماه مصادف با دهمین روز از ماه محرم الحرام 1439 ادامه خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج