تنظیم رادیویی رمان «دال» ـ اثر مرحوم سید محمود گلابدره‌ای ـ با صدای بهروز رضوی از مرحله ضبط گذشت.

به گزارش خبرگزاری موج، تنظیم رادیویی رمان «دال» ـ اثر مرحوم سید محمود گلابدره‌ای ـ روز دوشنبه (سوم مهر ماه) در استودیو ۲۳ معاونت صدا با تهیه‌کنندگی رضا قربانی و صدای بهروز رضوی به مدت ۱۴۰ دقیقه خوانده شد و از مرحله ضبط گذشت.

این اثر پس از طی مراحل فنی، در هفت شب پی در پی، هر شب ۲۰ دقیقه، به زودی از برنامه کتاب شب رادیو تهران پخش خواهد شد.

محمد باقر رضایی ـ‌ کارشناس و تنظیم‌کننده این اثر برای رادیو ـ گفت: موضوع رمان "دال" در واقع زندگی روشنفکران و مهاجران ایرانی در کشور سوئد است و ماجراهای آن به شدت واقعی است، زیرا نویسنده خود چند سال در آن کشور، مسایل مطرح شده در این رمان را لمس کرده و می‌توان گفت درصد بالایی از وقایع آن، همان ماجراها، آوارگی‌ها، تنش‌ها و ناکامی‌هایی است که بر سر خود نویسنده آوار شده بود.

بر این اساس، این را هم می‌توان گفت که دال (به معنی عقاب) یکی از بهترین و در عین حال واقعی ترین اثر محمود گلابدره‌ای است که برای شناخت خود نویسنده و بخش هایی از ویژگی‌های زندگی مهاجران و  روشنفکران، می توان آن را به عنوان یک رمان مستند در نظر گرفت.

برنامه کتاب شب، کاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران است که هر شب ساعت ۲۳:۳۰، علاقه‌مندان شنیدن آثار برتر را به ضیافت دانایی و آگاهی می‌برد. دسترسی به این برنامه، گذشته از دستگاه‌های سنتی رادیو، از طریق سایت رادیو تهران، شبکه ایران صدا و اپلیکیشن تلفن همراه رادیو نیز امکان پذیر است.

گفتنی است رمان دال را سال‌ها قبل انتشارات پیکان منتشر کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج