کتاب «وارثان لینکلن» به نویسندگی هادی اسماعیلی وارد بازار کتاب شد.

به گزارش خبرگزاری موج، هادی اسماعیلی نویسنده کتاب «وارثان لینکلن» گفت: «وارثان لینکلن» در شش فصل با موضوع شکل‌گیری و پیدایش دکترین‌های اصلی در نگرش سیاستمداران آمریکایی منتشر شده که شامل سخنرانی‌های تاریخی و مشهور نخبگان سیاسی آمریکا اعم از روسای جمهور، وزرای خارجه و چهره‌های پرنفوذ و برجسته ارتش است.

این نویسنده و پژوهشگر خاطرنشان کرد: در «وارثان لینکلن» تلاش شده تا از هرگونه پیش‌داوری و قضاوت جلوگیری شود و با بیان و تشریح نقطه‌نظرات ثبت‌شده در تاریخ سیاسی، این فرصت را به مخاطب داده تا در شرایطی به طور کامل مستند، از نقش آمریکا در رویدادهای بزرگی همچون جنگ‌های جهانی اول و دوم مطلع شود.

او اظهار کرد: این کتاب به مخاطب کمک می‌کند تا دریابد که چگونه دکترین آمریکایی پس از جنگ‌های جهانی و جنگ در ویتنام و آغاز جنگ سرد و نیز در موضوعاتی همچون رقابت تسلیحاتی، حقوق بشر و غیره توانست در شکل‌گیری امپریالیسم آمریکا و نظم نوین جهانی و رسیدن به یک قدرت جهانی نقش داشته باشد.

وی افزود: در این کتاب همچنین به دوران معروف به "مک‌کارتیسم" در آمریکا اشاره شده است که تاریخ‌نویسان فراوانی بر روی این موضوع نقد و تفسیرهای فراوانی نوشته‌اند.

اسماعیلی اظهار کرد: «وارثان لینکلن» همچنین حاوی سخنرانی مهم "جان اف. کندی" رئیس‌جمهور ترورشده آمریکا درباره بحران موشکی کوبا و نیز شامل سخنرانی‌های متعدد دیگری از مقامات آمریکایی در همایش اجلاس هزاره سران ملل متحد است.

کتاب «وارثان لینکلن» توسط نشر شلفین منتشر شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج