تعداد ۱۰۸۹ داستان از ۱۰۸۹ نویسنده در سومین جایزه ادبی «داستان تهران» از امروز (اول مهر) دسته‌بندی و وارد مرحله داوری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، زمان شرکت در سومین دوره جایزه «داستان تهران» ساعت ٢٤ روز ۳۱ شهریورماه به پایان رسید و با اتمام داوری از سوی هیات داوران داستان‌های برتر در مراسم اختتامیه در دی‌ماه معرفی خواهند شد.

سومین دوره جایزه‌ «داستان تهران» با هدف ایجاد زمینه‌ای برای ثبت تصاویر داستانی از پایتخت ایران و تلاشی برای خلق داستان‌های شهری با محوریت شهر تهران از سوی مجله داستان تهران همشهری برگزار می‌شود.

این جایزه ادبی پس از برگزاری دو دوره پیاپی در سال‌های ۹۳ و ۹۴، به دلیل ارتقای سطح کیفی داستان‌ها، دوسالانه شد و برنامه‌ریزی برای سومین دوره با محوریت تهران از خردادماه آغاز  شد.

به نفرات برگزیده اول تا سوم  به ترتیب ۷۰.۰۰۰.۰۰۰، ۵۰.۰۰۰.۰۰۰ و ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال جایزه نقدی اهدا خواهد و پنج اثر برتر نیز در روز اختتامیه مبلغ ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال جایزه نقدی دریافت خواهند کرد.

جواد محقق، ناهید طباطبایی، محمدحسن شهسواری و نفیسه مرشدزاده، اعضای هیات داوران سومین دوره جایزه ادبی داستان تهران هستند که با اتمام دسته‌بندی داستان‌های رسیده، آثار را بررسی و انتخاب خواهند کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج