علی جعفری پویان - نوازنده - در آستانه «روز ملی سینما» و چهلمین روز درگذشت ناصر فرهودی - صدابردار پیشکسوت موسیقی - قطعه «شکار» را بعد از ۳۰ سال بازسازی و اجرا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج، در این قطعه که آهنگسازی آن برعهده مرحوم بابک بیات برای فیلم سینمایی «شکار» به کارگردانی مجید جوانمرد بوده، علی جعفری پویان به‌عنوان تک‌نواز ویولن، احسان بیرقدار تنظیم و بازنویسی برای ویولن و ارکستر، حامی حقیقی صدابرداری و میکس و مسترینگ، علی جعفری پویان، میلاد عالمی و تینا جامه‌گرمی نوازندگان ویولن، مهرداد عالمی نوازنده ویولنسل، سهراب برهمندی و علی جعفری پویان نوازندگان ویولا گروه ارکستر زهی ضبط این قطعه را تشکیل می‌دهند. این در حالی است که سازنده اثر در معرفی این قطعه از امیرشهاب رضویان، باربد بیات و بامداد بیات تشکر کرده است.

علی جعفری پویان در یادداشتی که به‌مناسبت انتشار این قطعه منتشر کرده، توضیح داده است: «پس از فوت ناگهانی ناصر فرهودی عزیز، از صدابرداران با سابقه موسیقی فیلم، تصمیم گرفتم اثری را به‌مناسبت چهلمین روز در گذشت ایشان در روز ملی سینما منتشر کنم. پس از ۳۰ سال از ضبط اولیه موسیقی فیلم "شکار" ساخته زنده‌یاد بابک بیات و با کارگردانی مجید جوانمرد این‌بار سعی شد با نگاهی متفاوت به ساخت و تنظیم دوباره این تم پرداخته شود و براساس تم اصلی و مشهورش به همت و یاری دوست هنرمند و بزرگوارم، احسان بیرقدار، قطعه‌ای برای ویولن و ارکستر بازنویسی و تنظیم مجدد شود.

این موسیقی را با یادی از هنرمندان فقید فیلم سینمایی «شکار» از جمله بابک بیات، علیرضا خورشیدفر، آندره ارزومانیان، محسن کلهر، ناصر فرهودی، خسرو شکیبایی، مهری ودادیان، محرم بسیم، نعمت‌الله گرجی و ساموئل خاچیکیان که هر کدام با هنر و تخصص‌شان در این اثر ماندگار نقش داشتند، اما امروز در میان ما نیستند، هدیه کرده و این قطعه را با تمام وجود به آهنگسازان، نوازندگان و صدابرداران زحمتکش موسیقی فیلم در سینمای ایران تقدیم می کنم.

به امید اختصاص دادن روزی به نام روز ملی موسیقی در تقویم رسمی کشور».

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج