قم - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اقدام دولت برای هویت‌سازی برای شبکه‌های پر مخاطب،‌ گفت: این اقدام باعث کاهش آسیب‌های موجود می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج ، سید عباص صالحی درباره سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص دغدغه مراجع تقلید در زمینه فضای مجازی اظهار داشت: شخص رئیس جمهور در جلسات ماهانه شورای عالی فضای مجازی حضور می‌یابد و عصر فردا نیز این جلسه با حضور دکتر روحانی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه فصای مجازی برای ما فرصت است، افزود: این فرصت می‌تواند هم در زمینه اشتغال، تولید و فرهنگ مؤثر باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: فضای مجازی را دولت به عنوان فرصت می‌داند نه تهدید که البته این بدان معنا نیست که آسیب‌های فضای مجازی دیده نشود.

صالحی ادامه داد: مراجع تقلید در رابطه با فضای مجازی حساسیت دارند و تأکیداتی در خصوص جلوگیری از آسیب‌های آن داشتند.

وی با اشاره به سیاست‌های دولت در خصوص کاهش آسیب‌های فضای مجازی، گفت: هویت یابی در فضای مجازی در سال‌های اخیر از جمله مهمترین اقدامات دولت در این بخش بوده است و اینکه افراد به صورت ناشناس در فضای مجازی وارد نشوند و فعالیت نکنند که در این راستا سیم کارت‌های بدون هویت مورد پیگیری قرار گرفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: اگر به این سمت برویم که افراد بی‌شناسنامه و ناشناس کمتر در این فضا ورود کنند آسیب‌های زیادی را می‌توان برطرف کرد.

وی با بیان اینکه اقدام دیگر دولت هویت سازی برای شبکه‌های پر مخاطب است، افزود: شبکه‌های پر مخاطب الزام یافتند که شناسایی شوند تا هر شخصی مطالب خلاف اخلاق و هنجار را منتشر نکنند که این امر با هویت یابی برای کانال‌های تلگرامی دنبال شد.

صالحی گفت: در خصوص شبکه ملی اطلاعات هم قدم‌های جدی برداشته شد تا فرصت بهره‌بری اطلاعات در داخل کشور فراهم شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج