چهار نمایشنامه برای سیاه‌بازی نوشته داوود فتحعلی‌ بیگی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری موج، همزمان با برگزاری جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی، چهار نمایشنامه از داوود فتحعلی‌بیگی که برای اجرای سیاه‌بازی نوشته شده است، از سوی بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه منتشر شد.

«رام کردن زن سرکش» (بازی‌نامه‌ای براساس نمایشنامه ویلیام شکسپیر)، «تخت و خنجر»، «انسانم آرزوست» و «مبارک و خاتون پرده‌نشین» عنوان این نمایشنامه‌هاست.

این متون نمایشی در سال‌های گذشته به کارگردانی داوود فتحعلی‌بیگی به روی صحنه رفته بود و اکنون به صورت مکتوب منتشر شده‌اند. در انتهای هر نمایشنامه، تصاویری از نمایش‌های اجراشده نیز آمده است.

از فتحعلی‌بیگی علاوه بر اجراهای نمایشی تعزیه و سیاه‌بازی و... کتاب‌هایی هم در زمینه نمایش‌های سنتی ایرانی منتشر شده است؛ از جمله: دفتر تعزیه ۱و۲ (با همکاری هاشم فیاض)، دفتر تعزیه ۳ (با همکاری محمدحسین ناصربخت) و مشکین‌نامه (با همکاری مرشد ترابی).

«رام کردن زن سرکش» در ۱۳۸ صفحه با قیمت ۱۴۰۰۰ تومان، «انسانم آرزوست» در ۱۱۰ صفحه با قیمت ۱۲۰۰۰ تومان، «تخت و خنجر» در ۱۳۲ صفحه با قیمت ۱۳۵۰۰ تومان و «مبارک و خاتون پرده‌نشین» در ۱۰۴ صفحه با قیمت ۱۱۰۰۰ تومان وارد بازار کتاب شده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج