معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ضروری و ارزشمند خواندن فعالیت‌های علمی، پژوهشی دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی گفت: قطعا در ساختار جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تعمیق روابط با دبیرخانه کنگره علمی حقوق شهروندی خواهیم پرداخت.

به گزارش خبرگزاری موج، علی اصغر کاراندیش، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگویی گفت: بحث حقوق شهروندی مقوله‌ای جدید و بسیار مهم و حیاتی برای توسعه کشور در همه زمینه‌ها است. امروز باید تمام آحاد جامعه؛ اعم از بخش‌های خصوصی و دولتی تمام توان خود را به کار بگیرند تا موضوع حقوق شهروندی در تمام ارکان جامعه نهادینه شود. 

وی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اهداف حمایتی خود، پس از مطلع شدن از فعالیت‌های دبیرخانه کنگره علمی حقوق شهروندی تلاش کرد با تعامل و حمایت از این دبیرخانه، به گسترش فعالیت‌های حقوق شهروندی بپردازد. 

کاراندیش با تشریح نوع همکاری دبیرخانه کنگره علمی حقوق شهروندی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: در یک سال و نیم اخیر، ارتباط دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی با معاونت توسعه مدیریت و منابع و همچنین دفتر حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منجر به برگزاری جلسات مختلف و اقدامات گسترده‌ای در حوزه حقوق شهروندی شده است. 

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: امیدواریم در آینده نزدیک با تعمیق روابط میان دبیرخانه کنگره علمی حقوق شهروندی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گام‌های موثرتری در بحث حقوق شهروندی برداریم. 

کاراندیش در پاسخ به این سوال که نگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم به دبیرخانه کنگره علمی حقوق شهروندی چگونه خواهد بود، گفت: قطعا در دولت دوازدهم سطح تعامل با دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی پررنگ‌تر و گسترده‌تر خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج