محمدرضا اصلانی مسوولیت ریاست هیات انتخاب و داوری نخستین جشنواره تخصصی بیطار را عهده‌دار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، طی حکمی از سوی ناصر باکیده دبیر نخستین جشنواره فیلم و عکس بیطار، محمدرضا اصلانی از فیلمسازان و پژوهشگران سینمایی به سمت رئیس هیات انتخاب و داوری بخش فیلم نخستین جشنواره تخصصی بیطار منصوب شد.

متن حکم محمدرضا اصلانی به این شرح است:

هنرمند گرامی/ جناب آقای محمد رضا اصلانی

نظر به شایستگی و تجارب ارزشمند حضرتعالی در حوزه فعالیت‌های فرهنگی، هنری ، سینمائی و تخصصی به موجب این حکم به عنوان رئیس هیات انتخاب و داوری بخش فیلم نخستین جشنواره تخصصی بیطار (فیلم و عکس) منصوب می‌شوید.

امید است در پرتو الطاف الهی و بهره گیری از دانش و تجربیاتتان موفق و در جهت نیل به اهداف و موضوعات جشنواره که همانا برگرفته از رویکردهای سازمان دامپزشکی کشور پیرامون گسترش فرهنگ بهره‌وری از دستاوردهای دامپزشکی ، افزایش سطح آگاهی جامعه، اهمیت و تاثیرگذاری این حوزه تخصصی در ارتقاء بهداشت و امنیت غذایی جامعه می‌باشد، ما را یاری فرمائید.

محمدرضا اصلانی نویسنده، شاعر، کارگردان و مستندساز صاحب نام سینمای ایران است. فعالیتهای سینمای اش را از سال 1346 و با ساخت فیلم مستند «جام حسنلو» آغاز می‌کند و سپس آثاری نظیر «بدبده»، «با اجازه»، «چنین کنند حکایت»، «تاری‌خانه»، «فهرج»، «مش اسماعیل»، «ابوریحان بیرونی»، «میراث شیشه»، «چیغ» و «دل جهان» را جلوی دوربین می برد. اصلانی مستندسازیست که شاعرانگی را به سینمای مستند ایران افزود. او در نوشتن فیلمنامه فیلم‌های تنگنا و مرثیه با امیر نادری و در صبح روز چهارم با کامران شیردل همکاری داشت.

شایان ذکر است سازمان دامپزشکی کشور، با همکاری سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صدا و سیما و سازمان سینمایی حوزه هنری به منظور تشویق و ترغیب هنرمندان ایران اسلامی، پرداختن به نقش آن در زندگی فردی و اجتماعی، فرهنگ‌سازی مصرف بهینه، ارتقای سطح بینش و نگرش جامعه نسبت به ارزش مادی و معنوی و دستیابی به آثار فاخر تصویری در این زمینه برگزاری جشنواره فیلم و عکس بیطار را طراحی و برنامه‌ریزی کرده است. نخستین جشنواره فیلم و عکس «بیطار» 14 تا 17 مهر به دبیری ناصر باکیده در تهران و همزمان در چند استان کشور برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج