هیات داوران مرحله اول بخش مسابقه نمایشنامه نویسی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، سه نمایشنامه نویس شناخته شده کشور ارزیابی نمایشنامه های رسیده به بخش مسابقه نمایشنامه نویسی را بر عهده گرفتند.

محمد چرمشیر نمایشنامه نویس و مدرس تئاتر در کنار عباس جهانگیریان پژوهشگر و نمایشنامه نویسی تئاتر و سید حسین فدایی حسین نویسنده، مترجم و مدرس تئاتر خوانش و ارزیابی نمایشنامه های کودک و نوجوان رسیده به این بخش رقابتی جشنواره را آغاز کردند.

طبق فراخوان و با تاکید بر این که نمایشنامه رکن اساسی اجرا و زیربنای فکری تئاتر صحنه ای را شکل می دهد، به منظور ایجاد تمرکز در نگارش متون و توجه به رعایت مضمون و ساختار درست، این بخش در ۲ مرحله برگزار می شود.

مرحله اول شامل انتخاب ۱۰ نمایشنامه ازبین آثار متقاضی شرکت خواهد بود. با معرفی کارشناسانی از طرف ستاد جشنواره، صاحبان این آثار فرصت خواهند داشت جنبه های دراماتیک متن را زیر نظر کارشناس مشاور مربوطه تقویت کرده و آماده حضور در مرحله دوم شوند.

مرحله دوم نمایشنامه های برگزیده مرحله اول بعد از تغییرات لازم در این بخش شرکت داده خواهند شد و از بین آنها سه نمایشنامه به عنوان آثار برگزیده معرفی خواهند شد و جوایزی به برگزیدگان نهایی اهدا خواهد گردید.

درصورت تشخیص و تایید هیأت داوران، نمایشنامه های منتخب توسط انتشارات نمایش چاپ و از طرف انجمن هنرهای نمایشی برای تولید و اجرا مورد حمایت قرار خواهند گرفت. در این بخش تنها متون جدید و چاپ نشده پذیرفته خواهد شد.

مهلت ارسال آثار متقاضی مسابقه نمایشنامه نویسی اول شهریور ماه به پایان رسیده و نتیجه مرحله اول داوری آثار ۲۰ شهریور ماه جاری اعلام خواهد شد.

بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری مریم کاظمی آذرماه ۱۳۹۶ در استان همدان برگزار می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج