مدیرکل بنیاد امور بین الملل بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه "کمال کورسل" بواسطه گوش دادن به ترجمه نوارهای سخنرانی‌های امام خمینی(ره) با آرمان های امام آشنا و شفیته ایشان و راه امام می‌شود، گذری کوتاه بر زندگی و شهادت وی داشت.

به گزارش خبرگزاری موج، سهراب تاجگردون در مراسم حضور پدر شهید "کمال کورسل" در گلزار شهدای قم، با اشاره به آیه «ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون» عنوان کرد: مصداق روشن اینکه خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید "شهیدان زنده اند" شهید کورسل و حضور امروز خانواده او بر مزارش است؛ پدر شهید می‌گفت ما نیامدیم شهید ما را آورد.

مدیرکل بنیاد امور بین الملل بنیاد شهید و امور یثارگران با بیان اینکه شهید کورسل متولد فرانسه بوده است، ادامه داد: شهید تا 15 سالگی مسیحی و در این سن از طریق پدر به اسلام مشرف می‌شود، وی در سال 62 بواسطه گوش دادن به ترجمه نوارهای سخنرانی‌های امام خمینی(ره) با آرمان های امام آشنا و شفیته ایشان و راه امام می‌شود.

وی افزود: شهید کورسل با حضور در دعاهای کمیل دانشجویان مسلمان پیرو خط امام به امام علی(ع) علاقهمند و شیعه می‌شود و بلافاصله به ایران عزیمت و در مدرسه حجتیه مشغول تحصیل حوزوی می‌شود.

تاجگردون افزود: "کمال کورسل" در سال 63 علی رغم تمام محدودیت‌های امنیتی که برای اعزام افراد غیر ایرانی وجود داشت، به هر ترفند و با اصرار فراوان از طریق لشکر بدر به جبهه رفت و در عملیات‌های کربلای 3، کربلای 5، والفجر و مرصاد حضور داشت.

وی با ابیان اینکه "کمال کورسل" در عملیات مرصاد به شهادت نائل شد، اضافه کرد: چند ساعت قبل از شهادت وی به همراه همرزمانش در محاصره دشمن بودند و گرسنگی و تشنگی فشار آورده بود که شهید برای همرزمانش سخنرانی و به آنها می‌گوید ما اکنون امام حسین(ع) را درک کردیم و حسینی شدیم، وی پس از این زمزمه‌ها با اصابت گلوله آر پی جی به شهادت می‌رسد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج