مراسم گرامیداشت سالروز شکست حصر پاوه و یادواره فرماندهان و 640 شهید پاوه، با حضور جمعی از روحانیون، فرماندهان نظامی، خانواده معظم شهدا و مردم منطقه اورامانات برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، این مراسم با حضور آیت‌الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب، آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، سردار نقدی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران، مهدی چمران برادر شهید چمران، جمعی از فرماندهان نظامی، خانواده معظم شهدا و اقشار مختلف مردم، امروز(26 مرداد) در مسجد جامع پاوه برگزار شد.

ملاقادر قادری امام جمعه پاوه در این مراسم اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، شاهد انواع توطئه‌ها از سوی دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب بودیم که حصر پاوه توسط ضد انقلاب یکی از این توطئه ها بود.

وی با اشاره به وقایعی که در مرداد 1358 در پاوه اتفاق افتاد، اظهار کرد: چهار عامل لطف خداوند، مقاومت مردم، پیام تاریخی امام(ره) و حضور شهید چمران باعث شد پاوه تسلیم مخالفین نظام نشود.

قادری با بیان اینکه هجمه علیه انقلاب ما امروز نیز ادامه دارد، گفت: فشار اقتصادی، هجمه فرهنگی، تفکر داعشی و... از تهدیداتی است که امروز نظام با آن مواجه است و لذا باید هوشیاری خود را حفظ کنیم.

امام جمعه پاوه ادامه داد: با تمام مشکلات معیشتی و بالا بودن نرخ بیکاری، مردم اهل سنت اورامانات همچنان وفادار به نظام بوده و از انقلاب پاسداری می کنند، البته انتظار داریم مسئولین به این خطه توجه بیشتری داشته باشند.

26 مرداد 1358 و در حالی که شهر پاوه در محاصره ضد انقلاب بود، در پی فرمان تاریخی امام(ره)، حصر پاوه با مقاومت مردم این شهر و حضور رزمندگان اسلام در هم شکسته شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج