هوشنگ میرزایی با فیلم مستند «آنارام» که درباره‌ مشکل بیکاری جوانان تحصیلکرده است، متقاضی شرکت در یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شد.

به گزارش خبرگزاری موج، هوشنگ میرزایی با فیلم مستند «آنارام» که درباره‌ی معضل بیکاری جوانان تحصیلکرده است، متقاضی شرکت در یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت شد.

میرزایی درباره‌ی ساخت این مستند اظهار داشت: برای شرکت در جشنواره حسنات به شهر اصفهان رفته بودم و در آن جا به پیشنهاد یک دوست، با سوژه این مستند آشنا شدم؛ داستان زندگی زن و شوهر جوانی که هر دو تحصیلکرده بودند و متاسفانه شغلی نداشتند.

وی ادامه داد: در ابتدا سوژه من را به سمت بیان معضل بیکاری تحصیلکرده‌های جوان کشاند، اما در ادامه پژوهش متوجه شدم «مجتبی» که دکترای باستان‌شناسی دارد، پرایدی قدیمی داشته و با این خودرو مسافرکشی می‌کرده است؛ اما دزد به تنها منبع درآمد او دستبرد می‌زند و آن را می‌برد.

میرزایی تصریح کرد: پس از شنیدن این اتفاق، این علامت سوال برای من ایجاد شد که چطور دانشجوی ممتاز دانشگاه و همسرش که لیسانس نقاشی است، باید بیکار و درگیر مشکلات اقتصادی باشند؟ این سوال، موضوع اصلی فیلم من شد.

وی افزود: مجتبی به دلیل درگیری با بیماری سرطان یک بار با مرگ مقابله کرده و همسرش هم یک عمل جراحی سخت را پشت سر گذاشته است، با این وجود هر دو به شدت مقاوم هستند و همچنان به زندگی خود ادامه می‌دهند...

به گفته میرزایی، مستند 79 دقیقه‌ای «آنارام» با بهره‌گیری از فرم روایی، به بیان داستان این زوج جوان در بستر زندگی، امید و مرگ می‌پردازد.

عوامل تولید مستند «آنارام» عبارتند از: نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان: هوشنگ میرزایی، فیلمبردار و نورپرداز: بهروز بادروج، صدابردار: سعید احمدی، صداگذاری و میکس: آرش اسحاقی، تصحیح رنگ: رضا تیموری، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج